Львівська влада і студенти закликають виключити російських та білоруських авторів зі шкільної програми

0
42

Профільна комісія Львівської обласної ради підтримала петицію про виключення російських та білоруських авторів із навчальних програм школярів.

Про це у фейсбуку повідомила Львівська обласна рада, передає Укрінформ.

Зазначається, що члени комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради підтримали петицію Студентської ради Львова щодо виключення творів російських та білоруських авторів із підручників «Зарубіжна література».

«Уже 5 місяців український народ бореться з окупантом – як збройно, так і інформаційно. Отож, не варто забувати й про боротьбу із культурою держави-агресора, яка включена досі у навчання українських дітей, зокрема твори російських діячів у програмі зарубіжної літератури. Відповідні пропозиції змін до навчальних програм, напрацьовані робочою групою, були надіслані у профільне міністерство, однак досі немає жодної реакції», — йдеться у листі, який скерувала на комісію Студентська рада Львова.

Як зауважила голова комісії Іванна Герус, ще весною, коли відбувалися засідання робочих груп із напрацювання концепції адаптації системи освіти до умов воєнного стану, представники освітянського середовища активно обговорювали питання внесення змін у навчальні програми, шкільні підручники щодо вилучення російського і білоруського контенту.

«Міністерство довго «думає», однак це потрібно зробити. Наші діти не можуть вивчати літературу тих, хто вбиває їх та їх батьків», — наголосила Герус.

Як повідомляв Укрінформ, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що програми зарубіжної літератури у навчальних закладах на наявність російських авторів будуть прискіпливо переглядатись фахівцями. У квітні зібрали робочу групу з фахівців, які чітко оцінять необхідність присутності творів російських авторів у межах курсу російської літератури.

Фото: Фейсбук Львівської обласної ради

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я