Мальви, що розквітли взимку

0

Наближаються новорічні свята. Подарунком для наших воїнів став збірник творів українських сучасних авторів «Мальви для героя», створений за ініціативи письменниці Еліни Заржицької за сприяння Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР».

12 грудня у військовому госпіталі м. Дніпра відбулась зустріч колективу авторів: Еліни Заржицької, Ольги Рєпіної, Олени Швець-Васіної, Лариси Омельченко, Володимира Кільченського і Дмитра Бондаренка, які презентували збірник перед пораненими, що знаходяться на лікуванні.

«Твори були зібрані ще на початку минулого року, – розповідає пані Еліна. – Спочатку планували зробити паперовий варіант, але поміркувавши разом із бібліотекарями, вирішили зробити сучасний варіант, який уможливлює читання книги через айфони, смартфони та планшети. Фахівці «молодіжки» зробили чудову книгу».

Психолог і літературний критик Ольга Рєпіна у вступному слові зазначила, що цей збірник уособлює духовний досвід українського народу, його національну гідність й незламне завзяття.

40 сучасних письменників України у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна АТО, який захищає рідну землю, свободу українського народу. Це – Тетяна Череп-Пероганич та Олена і Тимур Литовченки (м. Київ), Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганщина), Любов Відута та Іван Гентош (м. Львів), Віталія Савченко та Адель Станіславська (м. Івано-Франківськ), Наталія Хаммоуда (Туніс), Наталія Федько (м. Вінниця) тощо.

Дніпропетровщину представляють Дмитро Бондаренко, Марія Дружко, Андрій Енбулатов, Володимир Кільченський, Лариса Омельченко, Леся Степовичка, Олеся Омельченко, Олена Швець-Васіна та Євгенія Яворська.

Редагування здійснила письменниця Любов Сердунич (смт Стара Синява, Хмельниччина). Арт-терапевт Ганна Мглинець представила творчі роботи учасників проєкту. Адже для оформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасників проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді імені М. Свєтлова, спрямованого на реабілітацію воїнів ООС (АТО) засобами мистецтва. А поетка, композитор та співачка Олена Швець-Васіна подарувала присутнім пісню на власні вірші «За тобою вибір майбуття» (муз. О. Погорілого).

Незабаром наша бібліотека передасть електронні носії із записаною версією «Мальв для героя» у військові частини та розповсюдить серед освітян і бібліотечних працівників. На початку наступного року презентації збірника «Мальви для героя» пройдуть у ДОБМ ім. М. Свєтлова та КЗВО «ДАНО» ДОР».

Ольга Матюхіна, директор ДОБМ ім. М. Свєтлова

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я