Мистецька онлайн-лекція: «Художник Опанас Заливаха. Наперекір долі»

0
109

25 січня об 11:00 відбудеться традиційна мистецька онлайн-лекція від художника та мистецтвознавця Анатолія Горового. Організатор: Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ.

Модеруватиме подію Богдана Гайворонська.
Герой оповіді — Опанас Іванович Заливаха, український живописець, член Клубу творчої молоді (1960—1964), відомий шістдесятник.

Юність О. Заливахи минула на Далекому Сході СРСР і в Сибіру, куди його сім’я втекла з рідної Харківщини від голодомору 1930-х років.
Від 1947 навчався в Інституті живопису, скульптури та архітектури імені Іллі Рєпіна в Ленінграді (нині Санкт-Петербург). Того ж року був виключений за «поведінку, не гідну радянського студента». 1953 поновлений в інституті. Закінчив його 1960.
1957 року приїхав на практику до Косова (Гуцульщина). Через 4 роки оселився в Україні.
1964 — у співавторстві з Аллою Горською, Людмилою Семикіною, Галиною Севрук та Галиною Зубченко було створено вітраж «Шевченко. Мати» до 150-річчя Тараса Шевченка у вестибюлі Червоного корпусу КНУ. Скликана після цього комісія кваліфікувала його як ідейно ворожий, тож вітраж було знищено адміністрацією університету.
1965—1970 — відбував покарання за статтею 62 Карного кодексу УРСР («за антирадянську агітацію та пропаганду») — 5 років у таборі № 385 (Мордовія).
Коли вийшов із табору, одружився з Дариною, племінницею Степана Бандери. Вони виховали сина Ярослава та доньку Ярину.
Всю душу вкладав у відродження незалежної України.
Дивіться прямий етер на сторінці нашої бібліотеки, щоби більше дізнатися про особистість цього непересічного митця.

Джерело: facebook.com.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я