Новий проєкт Національного музею Голодомору-геноциду буде присвячений Києву в часи Голодомору. Виставку відкриють у листопаді 2024 року.
Про це для Суспільне Культура розповідає кураторка майбутньої виставки Марина Богуш.
«Ми спробуємо показати події 1932–33 років під новим кутом», — зазначає вона.
Богуш стверджує, що явище Голодомору у масовій свідомості має досить фрагментарний характер і зазвичай усі уявляють село, що вимирає від голоду. Це, хай навіть стереотипне уявлення, справедливе, оскільки більшість населення дійсно проживала в селах.
«Однак Голодомор — це геноцид всього українського народу і, зосереджуючись лише на трагедії села, ми ризикуємо не осягнути масштабу».
Саме тому на прикладі Києва музеї прагне показати, як потерпало місто і його мешканці від цієї більшовистської політики, спрямованої на винищення українців. А також як Голодомор вплинув на ландшафт та ритм життя міста.
Киян закликають поділитися артефактами тих часів: документами, листами, фотографіями, предметами вжитку та історіями, що пов’язані з виживанням родин у часи Великого голоду.
«До прикладу: трудова книжка робітника «Ленкузні», квиток на потяг до Києва, записник студента Інституту народної освіти, сережки, що не виміняли у торгсіні, партійний квиток члена КП(б)У, фото зі стадіону Балицького, миска, куплена на Євбазі, чи самвидав, який читали у Біличах, на Мишоловці й на Воровського», — додають у музеї.
Історію родичів під час Голодомору або світлини тих часів слід надсилати на електронну поштову скриньку: m.bogush@holodomormuseum.org.ua (із темою листа «КИЇВ»).