У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» на Черкащині відновили об’єкти культурної спадщини, які є частиною туристичних маршрутів, а саме хати 19 століття та 150-літній вітряк. Про це повідомив благодійний фонд «МХП — Громаді».
Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» об’єднує села Моринці, Шевченкове, Будище та Вільшану — місця, де пройшли дитячі роки Кобзаря.
«Надзвичайно важливо, що в цей складний час, коли в нашій країні триває війна, ми продовжуємо утверджувати національні цінності, відновлюємо важливі культурні об’єкти та видаємо книги завдяки свідомому бізнесу й активній громадськості», — каже генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко.
За словами організації, співпраця розпочалася у 2023-му році. Тоді в межах загальнонаціонального проєкту підтримки українських музеїв, який фонд започаткував у 2022 році, на території заповідника почалася реконструкція 150-річного Будищанського вітряка, що зберігся ще з часів дитинства Тараса Шевченка. Під час першого етапу на об’єкті змінили крила та двері. Цього літа реконструкція продовжилася — відновили шатрову частину та повністю змінили зовнішню обшивку з дерева.
Також майстри зробили нове перекриття підземного приміщення (кімнати мельника) біля вітряка та розпочали благоустрій прилеглої території, який планують завершити у наступному році.
Окрім вітряка, на території заповідника відремонтували ще дві хати XIX століття. В одній з них жив дід Тараса Шевченка, а в іншій — народився сам поет. На обох будівлях провели роботи з перекриття дахів очеретом, що дозволить зберегти ці історичні об’єкти від руйнування.
«Культура — не тільки про дозвілля. Це простір, де народжуються цінності, смисли, заряди яких ми живемо, а хтось віддає життя. Завдяки культурі ми можемо залишатися людиною, вибудовувати себе як націю. Такі місця формують в нас повагу до себе, до свого минулого, до своєї історії та зберігають культурну пам’ять нації», — додала голова Наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда.
В організації повідомляють, що для подальшої співпраці представники БФ «МХП Громаді» та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» підписали меморандум.
Нагадаємо, Національний музей Шевченка запустив інстаграм Кобзаря для популяризації багатогранного українського мистецтва, який створюється штучним інтелектом.
Читайте далі: Жінки і Шевченко: як головний поет України шукав своє кохання
Фото: МХП