На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з дня смерті Михайла Коцюбинського

0

З ініціативи обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка співробітники літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та просвітяни на Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864-1913).

Учасники заходу поклали квіти до могил Михайла Коцюбинського та його дружини Віри Коцюбинської, які за їхніми заповітами були поховані у мальовничій і священній місцевості поблизу Антонієвих печер та Іллінської церкви. Потім ведучий заходу – заслужений артист України Олексій Биш процитував спогади рідного брата письменника Хоми Коцюбинського про останні місяці життя великого Сонцепоклонника.

Ігор Коцюбинський – правнук письменника, учасник російсько-української війни, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, згадав важливі сторінки творчої біографії письменника та розповів, якої шкоди завдали нещодавні березневі російські обстріли музею. Зокрема, десятки ворожих осколків пошкодили меморіальний будинок, у якому мешкав письменник. Андрій Глухенький, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, нагадав, що Михайло Коцюбинський був ініціатором створення та протягом 1906-1908 рр. першим головою Чернігівського товариства «Просвіта», аж поки представники російської імперської влади не виключили його з «Просвіти» через активне відродження української культури.

Також виступили представники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко і Сергій Горобець, які відзначили, що потужна праця Михайла Коцюбинського сприяла відродженню української державності та мала значний вплив на учасників національно-визвольних змагань нашого народу у 1917-1921 рр. Окрім того, до присутніх звернувся громадський діяч та поет Юрій Соколов, який наголосив на необхідності гідного пошанування видатних українців. Завершився захід патріотичними віршами у виконанні заслуженого артиста України Олексія Биша та урочистим виконанням всіма присутніми Державного Гімну України.

Василь ЧЕПУРНИЙ

Чернігів

Фото Олександра Дульцева

golos.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я