На Дні іспанської культури до Львова завітала Повноважний і Надзвичайний Посол Королівства Іспанія в Україні

0

На Львівщині з офіційним візитом перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. У межах свого візиту пані Посол зустрілася з очільником Львівської області Максимом Козицьким.

Про це повідомляє loda.gov.ua.

Під час зустрічі сторони основну увагу зосередили на питанні посилення співпраці не лише між двома країнами, але й із Львівською областю зокрема.

«Не потрібно наголошувати, наскільки для України та Львівщини важлива співпраця з іноземними партнерами. Зараз важливо посилити нашу роботу у сфері економіки, туризму, а також у галузі освіти. Безумовно, Україна та Іспанія мають багато культурної спадщини, якою готові ділитися між собою та з усім світом. Яскравим доказом цього є Дні Іспанії у Львові, які сьогодні відчинять двері всім охочим. Також цікаво напрацювати туристичні напрямки між нашими державами, адже вони знаменні своїми історичними регіонами. Звичайно, необхідно транслювати традиції одні одних, а зробити це можна також завдяки освітнім програмам, співпраці між університетами», — зазначив Максим Козицький.

До слова, упродовж 28 вересня – 1 жовтня у Львові триватимуть «Дні Іспанії у Львові», під час яких організатори запланували низку культурно-мистецьких заходів. Зокрема, ідеться про виставки мистецьких творів, створених іспанськими авторами або ж на іспанську тематику, що сьогодні зберігаються в музеях Львова. На учасників дійства чекають іще чимало цікавих атракцій, зокрема врочисте відкриття виставки «Шлях Сантьяго» у Палаці графів Потоцьких.

Зокрема пані Посол відзначила, що готова підтримувати будь-які ініціативи області, спрямовані на розвиток відносин між обома країнами та окремими регіонами.

«Розпочинаються Дні іспанської культури, які презентують саме у Львові. Загалом це будуть культурні заходи, але вони матимуть також вплив і на економічні зв’язки, оскільки сьогодні ми відкриваємо офіс Міжнародного товариства українсько-іспанської дружби. У нас є досвід співпраці з областю. Це переважно невеликі культурні проєкти, але завдяки товариству ми хочемо перевести нашу співпрацю на більш інституційний рівень. Одним із наших проєктів є виставка «Шлях Сантьяго», який веде до іспанської Галіції та проходить через Київ, Львів (місцеву Галіцію), а далі до Німеччини та Франції», — зауважила Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін.

Каміно де Сантьяго (Шлях Саньтяго) —  це мобільна виставка, або ж  паломницький маршрут в іспанське місто Сантьяго де Компостела до собору Святого Якова. Раніше його проходили виключно з релігійних цілей, зараз — і щоб надихнутися природою, і щоб насолодитися мандрівкою Португалією, Іспанією та Францією. Існує кілька маршрутів, один із яких пролягає через українські міста.

Принагідно, пані Посол запросила керівництво області підтримати таку ідею і долучитися до пішого проходження маршруту територією Львівщини.

«За часів незалежності Україна та Іспанія підтримує добрі стосунки у галузі туризму та культурних ініціатив. Тому ми раді вітати у Львові поважних дипломатів Королівства Іспанії. Сподіваємося, що наші спільні культурні ініціативи — це лише початок зміцнення дружніх стосунків, економічних та туристичних зв’язків, міжнародної підтримки та співпраці у всіх галузях», — додав Максим Козицький.

Нагадаємо, заходи Днів Іспанії у Львові організовує ГО Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби, офіс якого сьогодні офіційно відкриють по вулиці Ковжуна, 6 у Львові.


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я