На Львівщині оцифровують евакуйовані з Харківського літературного музею рукописи

0
310

У державному історико-культурному заповіднику «Тустань» на Львівщині оцифровують евакуйовані рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського і Миколи Хвильового.

Про це у фейсбуку повідомила Львівська обласна рада, передає Укрінформ.

Зазначається, що до кінця лютого 2024 року у центрі «Тустань» планують оцифрувати близько 2000 предметів з евакуйованої колекції Харківського літмузею. Це архіви розстріляного відродження: періодичні видання, документи, рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського, Миколи Хвильового.

Пілотний центр оцифрування запрацював у межах проєкту «Кризова інвентаризація та стрибок до цифровізації музейного обліку».

Реалізують проєкт ГО Тустань спільно із КЗ ЛОР «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань», НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab та ГО «Український центр розвитку музейної справи».

«Ще до повномасштабного вторгнення оцифрування колекції ми почали на набагато простішому обладнанні. Завдяки співпраці з HeMo, маємо доступ до сканера, який дозволяє сканувати більш чутливі видання, оскільки має спеціальні платформи та особливі налаштування», — розповіла головна зберігачка фондів Харківського літературного музею Тетяна Рудь.

Цифровий архів стане цінним надбанням для дослідників.

Як повідомляв Укрінформ, на території історико-культурного заповідника «Тустань» на Львівщині з’явилися нові туристичні об’єкти, що сприятимуть інклюзивному туризму. Йдеться про першу тактильну мініскульптуру для людей із порушенням зору, створену на території області.

Фото: Львівська облрада, Facebook

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я