В Україні створили музичний альбом «Спадок» із романсами на вірші українських поетів і обробленнями народних пісень XX століття. Про це повідомили на інстаграм-сторінках проєкту «Спадок» і Музею Ханенків.
Альбом містить пісні на слова Миколи Руденка, Павла Грабовського, Лесі Українки, Олексія Палажченка і Тараса Шевченка
Романси записали на такі вірші українських поетів:
- «Я — хочеш? — зачарую ліс» Миколи Руденка;
- «До соловейка» Павла Грабовського;
- «На човні» Лесі Українки;
- «Яблунька» Олексія Палажченка;
- «Нічка тиха і темна була» Лесі Українки;
- «Закувала зозуленька» Тараса Шевченка;
- «Тополя» Тараса Шевченка;
- «Доленько моя» Тараса Шевченка;
- «Утоптала стежечку» Тараса Шевченка.
Також альбом містить українські народні пісні «Ой де ти підеш», «Соловейко» Марка Кропивницького і «Ой я знаю, що гріх маю».
Музику до цих творів написали українські композитори Леся Дичко, Левко Колодуб, Марко Кропивницький, Леопольд Ященко й Микола Стецюн.
Запис проходив в Музеї Ханенків у старовинній залі з фортепіано, на якому грали акомпанемент для вокалу. Партію сопрано виконала авторка проєкту «Спадок» і солістка Національного академічного театру оперети в Києві Катерина Левицька. Партію на фортепіано зіграла концертмейстерка Національної опери України Юлія Ященко.
Послухати альбом можна на YouTube Music і Spotify.
«Спадок» — проєкт, який популяризує вокальну академічну музику сучасними методами. Він є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.
Як повідомлялося, в Україні вийшов музичний альбом з піснями на вірші українських поетів і поеток-шістдесятників.
Фото: проєкт «Спадок»