На Закарпатті побачила світ поетична збірка Василя Химишинця «А сонце струшує проміння»

0

Цього року на реалізацію Програми з обласного бюджету виділили 700 тис. грн. За підтримки департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА за ці кошти видано 14 книг закарпатських авторів. Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

3600 примірників цих видань передано бібліотекам навчальних закладів і закладів культури області, Закарпатському обласному осередку НСПУ та ін.

Серед літературних новинок цього року – поетична збірка Василя Химишинця «А сонце струшує проміння». Книга загальним тиражем 250 примірників побачила світ в ужгородському видавництві «TIMPANI» за рахунок коштів обласного бюджету (понад 24 тис. грн) та за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.

До нової збірки віршів закарпатця Василя Химишинця увійшли його найкращі твори, написані в молоді роки, а також вистраждані рядки у часи непростих життєвих потрясінь, що випали на його долю. Окремий розділ склали уривки із поем.

Василь Густі, український поет, журналіст, член Національної спілки письменників України,  голова Закарпатської обласної організації НСПУ, у передмові до збірки «А сонце струшує проміння» каже, що лейтмотивом творчості Василя Химишинця могли б стати його ж рядки: «Світку мій, поезіє!» і «Дзвенить тепло у кожнім слові».

Довідка

Василь Химишинець – український поет родом із с. Липецька Поляна Хустського району (народився 4 лютого 1948 р.). Навчався в Хустській школі-інтернаті. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету. Працював завідувачем відділу Хустської районної газети, очолював літературну студію. Вірші почав писати в шкільні роки. Перша його збірка поезій та поем «Розвидень» вийшла у видавництві «Карпати» (1992).

За рахунок коштів обласного бюджету цього року в Закарпатській області видано 14 творчих проєктів (книжок) місцевих авторів на суму 700 тис. грн:  Лідія Повх «Крапля меду», Петро Ходанич, Михайло Ходанич «Дерев’яна пластика Закарпаття», Ірина Густі «Світ живої любові», Павло Федака «Закарпатська Просвіта у постатях її діячів 1920-2020», Василь Химишинець «А сонце струшує проміння», Надія Панчук «Запізнілі нейтрони», Дмитро Кешеля «Птахи кольорових снів», «Юлій Сташко. Графіка», «Ігор Панейко. Малярство. Графіка. Театр», Семен Панько «Вибрані твори. Коли засвічувалися віщі вогні», Василь Кузан «Три по сто», Іван Коршинський «Про незабутнє», Софія Малильо «Кухоль щастя», Іван Хланта «Співаночки мої милі».

18 грудня 2020р.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я