На Житомирщині військові реконструктори презентували звитяжні сторінки історії України

0

День оживленої історії пройшов у Радомишльському народному краєзнавчому музеї на Житомирщині. Сюди з Одеси, Києва, Житомира та інших українських міст з’їхалися військові реконструктори одразу з трьох військово-історичних клубів – «Легіон», «172-й піхотний полк» та «Легіон «Вісла». У кожній залі музею відвідувачів, а це були як мешканці міста, так і вихованці Радомишльської ДЮСШ та альпіністського табору з міста Коростишева, зустрічав представник конкретної історичної епохи та розповідав про наше героїчне минуле часів козаччини, наполеонівських війн, Української революції 1917-1922 рр. та Другої світової війни.

Про це пише armyinform.com.ua.

– У моєму дитинстві такого не було, хотілось зробити так, щоб діти пишались своїм музеєм, своїм містом, знали його історію, шанували своїх справжніх героїв, – захоплено розповідає директор Радомишльського народного краєзнавчого музею Сергій Галицький. – Нам усе вдалося, хоч і робили це вперше у нашому музеї, вперше серед музеїв Житомирщини. Це відбулось завдяки співпраці колективу музею з нашими давніми і новими друзями з військово-історичних клубів – справжніми фахівцями своєї справи, які вміло і компетентно допомагали відвідувачам перенестись в ту чи іншу історичну епоху. Також я вдячний за допомогу представникам відділу культури Радомишльської міської ради, нашим чеським друзям та багатьом містянам, які долучилися до нашого заходу.

На всіх локаціях екскурсії цього дня відбувалися під музичний супровід кобзаря, заслуженого майстра народної творчості України Василя Волівача. Реконструктори яскраво й цікаво показали відвідувачам події різних періодів історії України – від пісні козака-бандуриста до допиту заарештованого повстанця у райвідділі НКВС. І дітям, і дорослим захід прийшовся до вподоби, відвідувачі залишили схвальні відгуки та пообіцяли обов’язково приходити до музею знову й знову.

– Наразі точно знаю: проводитимемо подібні заходи й надалі, – додає очільник музею. – Можливо, змінюючи тематику, форми. Організовуватимемо акції оживленої історії навіть на замовлення! Адже побачили, що відвідувачам вони насправді сподобалися.

Олексій Тригуб, кореспондент «АрміяInform«

Фото Михайла Євменчука

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я