Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України запрошують на цікаві мистецькі заходи

0

Любі друзі! Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України запрошують на цікаві та важливі заходи.

https://www.facebook.com/share/p/nsmfSt5UFSF17VJv/

День народження та день перепоховання Тараса Шевченка давно стали для українців символічними. У нашій українській історії з ними пов’язано чимало і хороших, і сумних подій. Були часи, коли за бажання бути в такі дні біля пам’ятника Великому Генію українського народу арештовували, звільняли з роботи, виключали зі студентів… Шевченкове слово стало молитвою, до якої зверталися в усі часи. А з часом слово Великого Тараса набирає ще більшої сили. Нині, в час російсько-української війни, Шевченкове слово стало потужною зброєю у боротьбі з ворогом, зброєю, якої так сильно боїться ворог, що намагається цілити навіть у пам’ятники Великому Українцеві. «Кобзар» читають наші воїни на передовій. Його вірші звучать з уст наших маленьких українських патріотів – наших дітей. Його «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає…» гартує дух кожного з нас.

21 травня о 13 годині Національний музей літератури України запрошує на літературно-мистецький захід «Учи неложними устами сказати правду…» до Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. Акцію організовано спільно з Національною спілкою письменників України в рамках музейної Шевченківської програми «Борітеся – поборете!»

У програмі заходу – літературно-мистецька композиція «Вінок слави для Тараса Шевченка» від учнів початкових класів Спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка, «Шевченко і музика» від музикантів камерного ансамблю бандуристів «LiRA» Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (художній керівник – доцент кафедри бандури Галина Савчук) та патріотична поезія сучасних українських письменників.

Запрошуються всі охочі!

https://www.facebook.com/share/p/n174du6LT76BdSzE/

21 травня о 16 годині у рамках музейної програми «Україна-Світ: діалог культур» відбудеться презентація багатотомного видання художньої спадщини видатного німецько-швейцарського письменника, лауреата Нобелівської премії, одного з найбільш читаних авторів ХХ століття Германа Гессе. У програмі заходу – слово про письменника, його творчість та переклади українською від перекладача Івана Мегели, про реалізацію проєкту багатотомного видання художньої спадщини розповість директор Видавництво Фоліо (Харків) Олександр Красовицький. До участі запрошені науковці, перекладачі, шанувальники творчості письменника.

Слово Германа Гессе українською звучатиме у виконанні акторів театру «Колесо» (художній керівник – народна артистка України Ірина Кліщевська).

Ведучий – журналіст, телеведучий Андрій Куликов.

Долучайтеся!

Дмитро Чистяк

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я