Національний тиждень дитячого читання в Дніпрі

0

25 березня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей відбулося урочисте відкриття Національного тижня читання. Захід відкрила в.о. директора бібліотеки Ольга Прокопович-Ткаченко, яка привітала гостей-письменників, педагогів і старшокласників Ліцею інформаційних технологій та Дніпровського ліцею № 91.

На урочистостях були присутні відомі митці Дніпропетровщини: Євген Безус, Еліна Заржицька, Ольга Рєпіна, Олена Швець-Васіна. Письменники представили читачам свої нові книжки, які з’явилися під час повномасштабної війни. Еліна Заржицька розповіла роботу над новою книгою – спільною для 36 авторів України повістю «Чи бачать небеса котів», адже присутні колеги також є співавторами унікального твору.

Щодня в бібліотеці відбувались різноманітні цікаві заходи.

Найменші читачі завітали на лялькову виставу «Наша книжечка охайна – вірна подруга дітей» за однойменною казкою Лариси Омельченко, дитячої письменниці з м. Підгородне.

Також відбулась Book-прем’єра книги «Історії й уроки, почуті ненароком…» за участю авторки-письменниці Лариси Омельченко. Лариса Павлівна познайомила дітей зі своєю творчістю, актори бібліотечного лялькового театру «Кольорове диво» показали виставу за мотивами п’єси «Справжнісіньке теля…», глядачі також переглянули анімований мультфільм, який озвучила пані Лариса зі своїми помічниками – учнями школи м. Підгородне.

Знайомство дітей з авторкою було цікаве та змістовне.

Презентували школярам і творчість письменниці з Камʼянського Марії Дружко.

2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги.

Цього дня в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей відбулось закриття Тижня дитячого читання. Учасників зустрічі – школярів дніпровської гімназії № 85. З вітальним словом до присутніх звернувся голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ Фідель Сухоніс. Інтерактивне спілкування письменників і читачів під час бренд-автор-зустрічі «Музи не мовчать» надало можливість познайомитись із творами сучасних літераторів Придніпров’я – Еліни Заржицької, Ірини Іваськів, Яни Ловчинської. Особливу увагу привернули книги, написані під час війни.

Письменниця Яна Ловчинська презентувала свою книгу «Скелети у шафі» в інтерактивному форматі, запропонувавши учасникам зустрічі прочитати по ролях одне з оповідань збірки. І підлітки, і вчителі були вражені шаленою енергетикою Ірини Іваськів – прозаїкині, композиторки, блогерки, яка презентувала свої нові книжки «Думки з тамбуру», написані під час війни.

Модерувала зустріч письменниця Еліна Заржицька.

Втім, і освітяни, і бібліотекарі вважають, що головною метою зустрічі було не тільки знайомство з творчістю письменників. На яскравому прикладі того, яку роль Книга зіграла в житті  кожного автора, здобувачі освіти мали змогу усвідомити, наскільки цікавим, корисним та пізнавальним може бути читання.

Пресслужба ДОО НСПУ

Джерело: zolotapektoral.te.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я