Найвідоміші бібліотеки Львова

0

Бібліотека – це особливе місце як для роботи, так і мистецького та інтелектуального відпочинку. Там відбувається багато цікавих ініціатив, проєктів та подій. Крім того, бібліотеки вважаються винятковим культурним осередком, що не втрачають актуальність уже довгий час.

Пропонуємо перелік львівських бібліотек, куди хочеться піти, щоб поринути в читання та відволіктися від реальності:

Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка

Наукова бібліотека Львівського національного університету Імені Івана Франка манить до себе відвідувачів своїм дивовижним інтер’єром, що виконаний в старовинному стилі. У будівлі читальна зала є досить просторою, де стіни оздоблені незвичайним розписом. 

Крім того, бібліотека має великий фонд різноманітних книг: від старовинних та рідкісних видань до найновіших книжкових надходжень. Загалом у бібліотеці є понад три мільйони книг та рукописів.

Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка маю свою давню історію. Адже була заснована ще в ХVІІ столітті як книгозбірня від єзуїтського колегіуму. З того часу фонд бібліотеки постійно поповнювався та змінювався відповідно до вимог часу.

Однак відомо, що в період, коли бібліотека підпорядковувалася єзуїтському колегіуму, відбувався ретельний відбір книг, які мали змогу читати студенти. Тоді звертали увагу на духовний розвиток молоді, її інтелектуальне збагачення, яке могли розвинути тільки «потрібні» книги. Тому більшість видань підбирали під ретельним наглядом професорів та самого ректора.

Відомими відвідувачами бібліотеки є гетьман Богдан Хмельницький, митрополит Петро Могила, письменник Василь Григорович-Барський, філософ Томас Ельжановський, професор Ян Ковальський та багато інших видатних постатей України та світу.

Бібліотека розташована на вулиці Драгоманова, 5.

Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука

Львівська обласна бібліотека для юнацтва є культурним осередком для розвитку львів’ян. Тут часто організовують чимало заходів та проєктів, координують роботу інших бібліотек у Львівські області. Зокрема, відомі такі проєкти, як «Театр у бібліотеці», «ЗаЖиве», «Бібліо-гніздечко». Бібліотека є співорганізатором Всеукраїнського форуму військових письменників.

Фонд книгозбірні містить понад вісімдесят тисяч видань. Крім того, унікальною частиною фонду є приватна колекція українського письменника Романа Іваничук. На честь його назвали бібліотеку в 2018 році.

Бібліотеку для юнацтва відкрили в 1957 році. Вона знаходиться в будівлі-кам’яниці латинських архієпископів, яка датується ще ХІV століттям. Деякий час цей будинок був домом для польських королів.

Цікаво, що 1872 року в будівлі було не тільки облаштоване житло, але й семінарія, що мала свою бібліотеку. Крім того, в цьому приміщенні знаходилася друкарня Беднарського та різні магазини.

Львівська обласна бібліотека для юнацтва офіційно почала функціонувати від 1976 року.

Бібліотека розташована ву старовинній частині міста на Площі Ринок, 9.

Перша Львівська Медіатека

Перша Львівська Медіатека є багатофункціональним простором для розвитку суспільства. Медіатека має чималий книжковий фонд спільно з Центральною міською бібліотекою імені Лесі Українки.

Культурний центр спроектований за сучасними європейськими зразками спільно з іноземними партнерами та програмою «Бібліоміст». Першу Львівську Медіатеку створювали за прикладом польської медіатеки у Вроцлаві.

Медіатека містить класичну бібліотеку з різноманітними книжковими виданнями, доступ до електронних книг, аудіодисків та мультимедійних освітніх програм.

Культурний простір відкрили в 2014 році. Основна відмінність медіатеки від звичайних бібліотек у наявності аудіо- та електронних книг. Крім того, такий осередок має завдання об’єднувати однодумців та сприяти їм обмінюватися цікавими ідеями. 

Перша Львівська Медіатека розташована вулиці Мулярській, 2А.

URBAN бібліотека

URBAN бібліотека є ще одним типом сучасного простору для читання та культурних ініціатив. Книжковий фонд бібліотеки складає близько тридцяти тисяч видань художньої та профільної літератури.

В URBAN бібліотеці міститься три комфортні читальні зали, спеціальна виставкова зала, майданчик для публічних лекцій, творчих подій, центр ерудиції, комп’ютери та безкоштовний доступ до мережі інтернету через Wi-Fi.

URBAN бібліотеку відкрили в 2018 році. Такий проєкт організували задля розвитку культурних спільнот міста, які б мали змогу збиратися в бібліотеці. Зокрема, для архітекторів та урбаністів. Саме тому тут є велика кількість літератури про місто та його особливості.

Цікаво, що на відкритті URBAN бібліотеки визначний урбаніст із Нідерландів Кейс Донкерс прочитав лекцію на тему трансформації міста – «Full mood for urban transformation».

Не зважаючи на сучасний стиль бібліотеки, вона розміщена в старій будівлі на вулиці Устияновича, 4.

Львівська обласна бібліотека для дітей

Львівська обласна бібліотека для дітей є ще одним культурним закладом для розвитку та навчання дітлахів. Неофіційна назва закладу є бібліотека «Левеня».

Книжковий фонд Львівської обласної бібліотеки для дітей налічує близько ста тисяч примірників, зокрема наявні електронні та аудіо книги. Велика кількість відвідувачів бібліотеки є школярі понад ста середніх навчальних закладів. Зокрема, учні гімназій, інтернатів та студенти коледжів.

Бібліотеку відкрили в 1940 році. Це була одна з перших дитячих бібліотек в області. В цей час її фонд складав дванадцять тисяч книг. 

Цікаво, що в період Другої світової війни під час німецької окупації міста бібліотека припинила свою роботу. Тоді значна частина видань була знищена. 

У будівлі також є спеціальний простір для дошкільнят та учнів молодших класів під назвою «Ігротека», що являється бібліотекою іграшок.

Крім того, в Львівській обласній бібліотеці для дітей було реалізовано багато освітніх проєктів, таких як: «Читання на канапі», «Ми – українці. Я і Ти!», «Книжковий дитячий садок «Левеня» та інші.

Бібліотека розміщена на вулиці Винниченка, 1.

ilvivyanyn.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я