Визначення переможців відбулось в Інституті Славістики Віденського університету, Австрія.
У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» лауреатом став фінський дослідник Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.
«Докладний і барвистий портрет еволюції українського національного руху та Україно-російських відносин у ХІХ столітті», — сказав рецензент професор Неапольського університету Сімоне Аттіліо Беллецца.
У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» Ярослави Мельник.
«Праця є дуже важливою для пізнання самого Франка і часу, який описується в книзі! Я наче опинився біля Івана Франка», – сказав член журі Євген Бистрицький.
До складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії , Словаччини та Польщі.
Переможці Міжнародної премії Івана Франка отримають грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня 2018 року на батьківщині Івана Франка у Дрогобичі на Львівщині.
Міжнародну премію Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франком. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка. Також заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка.
Інформація: Gazeta.ua./a>