Оголошується конкурс на здобуття Коломийської міської літературної премії імені Тараса Мельничука

0
928

Подання приймаються до 01.04.21 в Управлінні культури Коломийської міської ради за адресою м. Коломия, вул. Театральна, 27.
 

П О Л О Ж Е Н Н Я
 
 
1. Коломийська міська літературна премія імені Тараса Мельничука (далі – Премія) присуджується щорічно окремим авторам України за високохудожні літературні твори, які сприяють духовному розвитку громадян і здобули загальне громадське визнання, є духовними набутками українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять, його національну свідомість, зберігають національні традиції, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства, видані впродовж 2-х попередніх календарних років і не відзначалися іншими преміями.
 
2. На здобуття Премії висуваються літературні твори, літературні збірки творів окремих авторів, оприлюднені в завершеному вигляді після ознайомлення з ними громадськості під час проведення читацьких конференцій, літературних вечорів, вечорів поезії та на засіданнях літературних об’єднань тощо. Дані книги повинні відповідати всім вимогам видавничих стандартів.
 
3. Висунення творів, літературних збірок на присудження Премії здійснюється гласно за ініціативою творчих спілок, громадських організацій мистецького і просвітянського спрямування, видавництв, редакцій газет і журналів, а також об’єднань громадян на загальних зборах, конференціях.
 
Від імені творчих організацій, закладів, установ і колективів висунення можуть здійснювати їхні президії, колегії, ради тощо.
 
4. Подання-рекомендація у вигляді протоколу або звернення направляється на розгляд Комісії з присудження Коломийської міської літературної премії імені Тараса Мельничука (далі — Комісія), склад якої затверджується виконавчим комітетом Коломийської міської ради (до подання-рекомендації додається 5 примірників кожної книги).
 
5. У поданні-рекомендації на присудження Премії зазначаються конкретні заслуги особи, її літературна діяльність, художня цінність творів, що стали підставою для порушення клопотання про присудження Премії.
 
6. Прийом документів і літературних творів для розгляду та участі в конкурсі здійснюється Комісією до 1 квітня поточного року після публікації в засобах масової інформації
 
7. Розгляд подань-рекомендацій і допуск кандидатів до участі в конкурсі на присудження Премії проводиться до 15 квітня на засіданні Комісії шляхом обговорення та відкритого голосування, про що повідомляється в засобах масової інформації.
 
8. Остаточне рішення про присудження Премії ухвалюється на засіданні Комісії шляхом таємного голосування. Протокол засідання направляється на затвердження виконавчого комітету Коломийської міської ради у червні поточного року. Рішення Комісії носить дорадчий характер.
 
9. Розмір Коломийської міської літературної Премії визначається щорічно виконавчим комітетом Коломийської міської ради за пропозицією Комісії.
 
10. Рішення виконавчого комітету про присудження Премії публікується в засобах масової інформації.
 
11. Премія присуджується одному авторові й лише один раз. Премія може присуджуватися посмертно. Диплом, Знак лауреата і Премія, якими нагороджено посмертно, вручаються його родині.
 
12. Удостоєним Премії присвоюється звання «Лауреат Коломийської міської літературної премії імені Тараса Мельничука», вручається Диплом та Знак лауреата.
 
13. Премія вручається щорічно до Дня народження поета в День міста Коломиї 19 серпня в урочистій обстановці.
 
14. Особу, якій присуджено Премію, записують в Книгу лауреатів Коломийської міської літературної премії імені Тараса Мельничука, що зберігається довічно в музеї історії міста Коломиї.
 
15. У разі втрати (псування) Диплома та Знака лауреата Премії, дублікати не видаються.

Джерело: dzerkalo.mediа.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я