Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022

0

Оголошено шість романів, що ввійшли до короткого списку престижної Букерівської літературної премії. Всі твори перекладені з різних мов і походять з різних країн, у списку представлено три континенти. Про це повідомляється на сайті премії.

До короткого списку 2022 року ввійшли попередні переможці Ольга Токарчук та Дженніфер Крофт, а також автори, вперше перекладені англійською мовою. Шорт-лист охоплює шість мов: корейську, норвезьку, японську, іспанську, хінді та польську.

«Heaven» Mieko Kawakami, переклад Samuel Bett, David Boyd, видавництва Picador, Pan Macmillan;

«Elena Knows» Claudia Piñeiro, переклад Frances Riddle, видавництво Charco Press;

«A New Name: Septology VI-VII» Jon Fosse, переклад Damion Searls, видавництво Fitzcarraldo Editions;

«The Books of Jacob» Olga Tokarczuk, переклад Jennifer Croft, видавництво Fitzcarraldo Editions;

«Tomb of Sand» Geetanjali Shree, переклад Daisy Rockwell, видавництво Tilted Axis Press;

«Cursed Bunny» Bora Chung, переклад Anton Hur, видавництво Honford Star;

«Дико оригінальні літературні твори, які захоплять читачів, книги, що ввійшли до короткого списку цього року, досліджують травму як на індивідуальному, так і на суспільному рівні», – зазначають організатори премії.

Переможців Букерівської премії буде названо 26 травня 2022 року. Грошова винагорода складає £50’000 (майже 2 млн грн), які поділять порівну між автором та перекладачем.

Букерівська премія була заснована у 1968 році. Вперше її вручення відбулося в 1969-му. До 2013 року ця нагорода присуджувалася авторові, що проживає в одній з країн Співдружності, Ірландії чи Зімбабве. Однак потім журі дозволило претендувати на неї письменникам з інших країн за твір, написаний англійською мовою та опублікований у Сполученому Королівстві.

У 2019 році цю премію отримала Ольга Токарчук за роман «Бігуни» (перекладачка Дженніфер Крофт).

У 2020 році лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуглас Стюарт із романом «Шуґі Бейн».

У 2021 році Букерівську премію отримав автор роману «Вночі вся кров чорна» Девід Діоп.

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я