Оксана Забужко випускає нову книгу

0

У письменниці Оксани Забужко виходить нова книжка «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емса».

«У новій книжці, присвяченій пам’яті архіваріуса Української вільної академії наук у Нью-Йорку Оксани Міяковської-Радиш (1919–2020), Оксана Забужко звертається до свого улюбленого жанру — міксу мемуару, літературознавчої розвідки та інтелектуального детективу.

Читачеві пропонується пройти захопливим маршрутом завдовжки в півтора століття, від сімейної світлини в нью-йоркській вітальні — до українського Таганрога і дитячих вистав «Москаля-чарівника» в домі Чехових, щоб знайти відповідь на одне з головних питань сьогодення: за які уроки історії, пропущені в XIX ст., Україна змушена розплачуватися ще і в XXI?» — ідеться у Facebook видавництва «Комора».

Паралельно письменниця готує роман «Сміх Кассандри». За словами Забужко, в українській літературі немає Кассандр, не пов’язаних із Лесиною. Відтак драматична поема «Кассандра» 1907 року присутня у творі у вигляді камео.

«Одна із сюжетних ліній – це актриса, яка готується грати Кассандру в постановці.

Цього року збірка есеїв Оксани Забужко «Планета Полин» стала переможцем премії Книга року BBC 2020.

«Книжка збурює цілу низку емоцій: мрійливість, сум, співчуття і насамперед естетичне задоволення. Есеї, написані десять років тому, співзвучні міркуванням сьогодення. А найновіші тексти дають читачу унікальну можливість бути присутніми при написанні історії, того, що «увійде до хрестоматій», — каже радниця з питань культури ЄБРР та член журі Світлана Пиркало.

Джерело: gazeta.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я