Перекладацький конкурс імені Сузанни Рот — 2021

0
101

Мережа Чеських центрів і Чеський літературний центр (секція Моравської земської бібліотеки у Брні) оголошують початок Міжнародного перекладацького конкурсу імені Сузанни Рот — 2021. Про це повідомляє litcentr.in.ua.

Конкурс проводиться серед перекладачів-початківців віком до 40 років за кращий переклад прозового твору сучасного чеського автора. Він названий на честь швейцарської славістки та перекладачки творів Богуміла Грабала та Мілана Кундери Сузанни Рот (1950-1997).

Метою конкурсу є тривала підтримка молодих закордонних перекладачів і богемістів віком до 40 років, а також підтримка і поширення чеської літератури за кордоном.

Учасники конкурсу перекладають уривок із твору сучасного чеського автора обсягом приблизно 20 сторінок із книги, що вийшла в період від грудня 2019 по листопад 2020 року в Чеській Республіці. У кожній країні буде обрано одного переможця, до складу журі входять відомі богемісти та письменники. На конкурс не можна подавати переклади, які вже були опубліковані.  

Нагорода

Кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.

Текст для перекладу

Цього року журі обрало для перекладу книгу Lenky Elbe «Uranova» (видавництво «Argo», 2020). Текст для перекладу розміщений на с.39-55 (с. 39 від абзацу, що починається реченням Po deseti minutách cesty, с. 55 до речення, що закінчується реченням Ale to teď ještě nevěděl.), обсягом близько 15 сторінок.

Файл тексту: csr-21-elbe_uranova-soutezni-text.pdf (118,40 KB)

Завдання та умови участі

Учасник надсилає конкурсний переклад українською мовою тексту книги Lenky Elbe «Uranova» в електронній формі у форматі .doc, .docx, .rtf на адресу czechcentrekiev@gmail.com (у темі листа просимо вказати «Перекладацький конкурс», файл із перекладом назвати прізвищем учасника) до 31 березня 2021 року.

Разом із перекладом потрібно надіслати в електронній формі свою біографію обсягом максимально 1000 знаків чеською та українською мовами, своє актуальне фото (із зазначенням автора фото) у якості для друку. Наприкінці тексту перекладу необхідно зазначити, що учасник підтверджує своє авторство запропонованого перекладу.

Надсилаючи свої дані та фото, автор перекладу погоджується з їхнім використанням у потребах конкурсу (на сторінках Чеського центру, в медіа тощо).

Терміни

Останній день подачі перекладів: 31 березня 2021 р.

Оголошення результатів: до 15 травня 2021 р.

Поїздка в Чехію: літо 2021 р.

Контактна особа Ірина Забіяка, Чеський центр Київ: czechcentrekiev@gmail.com


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я