Перше видання роману про Гаррі Поттера продали на аукціоні за понад €53 тисячі

0

Рідкісне перше видання книги британської письменниці Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, що містить кілька унікальних помилок, була продана на аукціоні за понад 45 201 фунт стерлінгів (53 500 євро).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews Culture.

Роман «Гаррі Поттер і філософський камінь» був проданий на аукціоні Lyon&Turnbull в Единбурзі, Шотландія.

Примірник є одним із 500 перших надрукованих у 1997 році, коли видавці випустили невелику кількість книг через невпевненість щодо популярності історії.

Очікувалось, що книгу продадуть за ціною від 40 до 60 тисяч фунтів стерлінгів завдяки унікальним помилкам, які вона містить. Зокрема на нижній обкладинці є орфографічна помилка у слові «філософський», а на 53 сторінці у переліку обладнання двічі написано «1 паличка».

Примірник першої частини серії романів про Гаррі Поттера був придбаний у Лондоні попереднім власником два десятиліття тому.

Окрім першої частини, лот від американського колекціонера також включав перше видання другого роману «Гаррі Поттер і таємна кімната» 1998 року, яке продали за 7 560 фунтів стерлінгів (8 900 євро), а також видання початку 1997 року «Гаррі Поттер і філософський камінь», яке містить записку, написану Роулінг попередньому власнику.

Серед інших предметів аукціону – примірник першого роману про агента британської розвідки Джеймса Бонда «Казино Рояль» із дарчим написом автора Яна Флемінга. Книгу продали за 38 951 фунт стерлінгів (приблизно 46 100 євро).

Перше видання книги віршів «Коли ми були дуже юні» 1924 року автора «Вінні-Пуха» Алана Мілна було продане на аукціоні за 15 120 фунтів стерлінгів (17 900 євро).

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці травня рідкісне перше видання роману «Гобіт» британського письменника Дж. Р. Р. Толкіна продали на аукціоні за 31 200 фунтів стерлінгів (понад 39 000 доларів США).

ukrinform.ua

 

 

Фото ілюстративне

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я