Писав 10 років: хмельницький журналіст та письменник Микола Шокало презентував роман «Берестечко»

0

Книгу журналіста і письменника Миколи Шокала «Берестечко» презентували у Хмельницькому. Це двотомний історико-пригодницький роман, у якому автор розкриває історію України в боротьбі за своє визволення по-новому.

Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк.

Історичні факти, викладені у цій книзі, каже заслужений журналіст України Павло Хорошенюк, на його думку, цінні для прочитання.

«Про Берестецьку битву ми знали з офіційної літератури раніше, коли ми в школі вивчали. Зараз зовсім інший погляд на ці події. І Микола Шокало, автор цієї книжки-двотомника, він якраз і розкриває її з погляду історичної правди. Тому дуже важливо сьогодні читати цю книжку, бачити її, і бачити ті часи і події, які були колись. Але були такими, як їх знали і зберегли люди», — говорить Павло Хорошенюк.

Письменник та директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк: роман "Берестечко" дуже важливий для сучасного читача.

Письменник та директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк: роман «Берестечко» дуже важливий для сучасного читача. Суспільне

За словами директора обласного літературного музею, письменника Василя Горбатюка, ця книга дуже важлива для нашого часу, часу боротьби проти нашого віковічного ворога – московії.

«На прикладах дій і подвигів козаків, а також простого селянського і міщанського люду, про що розповідає письменник на сторінках книги, ми бачимо героїзм українського народу. І цей героїзм він і сьогодні повторюється в боротьбі проти московитської навали нинішнього часу. Якраз цим і важливий роман для сучасного читача», — каже Василь Горбатюк.

Автор двотомного історико-пригодницького роману "Берестечко" Микола Шокало.

Автор двотомного історико-пригодницького роману «Берестечко» Микола Шокало. Суспільне

Автор двотомника Микола Шокало зізнається — працював над двотомником 10 років.

«Я працював 10 років, але якщо взяти чистий час написання — це 2,5-3 роки. Усього в двох томах книги 980 сторінок, понад 60 розділів. Видав власним коштом 100 примірників. Роман охоплює період із жовтня 1650 по літо 1651 років. Сюжетних ліній багатенько, головний герой – це Богдан Хмельницький, але є у романі і його сподвижники, а також місцеві люди – селяни і козаки, які допомагали Богдану Хмельницькому в тій битві», — розповдає про свй роман Микола Шокало.

За словами Миколи Шокала, двотомник «Берестечко» можна наразі знайти і взяти почитати у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я