Після місячного голодування в Бучі померла художниця-шістдесятниця: що про неї відомо

0
143

Після місячного голодування у Бучі, коли місто було в окупації, померла українська художниця-модельєрка, шістдесятниця, лауреатка Премії імені Василя Стуса Любов Панченко.

Про це повідомив мер міста Анатолій Федорук на Facebook-сторінці.

«Наша громада нині зазнала великої втрати – Буча і вся Україна збідніли на ще один щедрий, неповторний талант. На 85-му році життя відійшла у вічність почесна громадянка міста, лауреатка Премії імені Василя Стуса, художниця-модельєрка Любов Панченко», — написав він.

Варто зазначити, що жінка належала до групи митців-шістдесятників, які відроджували українську культуру в часи хрущовської відлиги. Її творчість була насичена українським колоритом, через що творчість майстрині замовчували, а її саму переслідували.

«Любов Панченко не змогли зламати в КДБ, але художниця дуже постраждала під час нової російської навали», — наголосив Федорук.

Повідомляється, що протягом місяця, коли Буча була захоплена російськими окупантами, 84-річна художниця Любов Панченко була у своїй хаті й голодувала – ймовірно, її організм не витримав такого навантаження.

Із початком війни з метою збереження художниця передала свою творчу спадщину до Музею шістдесятництва.

Раніше ми писали, як люди виживали в окупації в районі Бучі.

Марія Швець

apostrophe.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я