Поет і перекладач із прифронтового Маріуполя Валерій Кіор став лауреатом премії імені Максима Рильського за художній переклад

0
297

Йшов уже третій рік гібридної війни. У прифронтовому Маріуполі за два десятки кілометрів від лінії зіткнення, звідки до міста періодично долітали звуки обстрілів із важкої артилерійської зброї, письменник Валерій Кіор продовжував працювати над перекладом на грецьку (урумську мову) «Кобзаря» Тараса Шевченка.  І у 2017 році ця книга таки побачила світ. А її особливість іще й у тому, що перекладач запропонував читачам саме перший «Кобзар», який був надрукований у 1840 році та складався з усім відомих тепер творів «Катерина», «Думи мої, думи мої», «Перебендя», «До Основ’яненка» та інших.

Валерій Кіор

Вихід у світ «Кобзаря» грецькою мовою тоді стало досить непересічною подією для Приазов’я і всієї Донеччини. А тепер на цей вагомий творчий доробок Валерія Кіора належно відреагували і в столиці. Адже зусилля Донецької обласної організації Національної спілки письменників України та Федерації грецьких товариств України, які висунули роботу маріупольського поета і перекладача на здобуття престижної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за художній переклад, увінчалися успіхом.

На засіданні Комітету з присудження премії його учасники у номінації «За переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народу світу» одноголосно визнали переможцем переклад «Кобзаря» грецькою мовою.

Вітаючи колегу з високою відзнакою за згадану літературну творчість, хочеться побажати йому подальших творчих успіхів. Тим паче, що він — зараз уже лауреат премії імені Максима Рильського і якраз продовжує роботу над перекладом грецькою мовою  поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки».

Валерій Кіор – член Національної спілки письменників України з 1992 року, автор низки поетичних книг, серед яких «Печальные письма», «Потерять и найти», «Пирнешу астру» та перекладів. Свого часу став одним із співавторів видання «Українсько-румейсько-урумського словника-розмовника».

Павло КУЩ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я