Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт

0
190

Дана Винницька, українська композиторка, піаністка, вокалістка, знана за роботою в гуртах «DAGADANA», «Shocklad», «Babooshki», котра зараз живе і працює в Польщі, створила проєкт «Polska jak poezja», що має на меті популяризувати польську поезію в Польщі й Україні. Про це пише meest-online.com.

Авторка зазначає, що цей рік, коли більшість концертів було скасовано, для неї став ідеальним часом для розвитку та здійснення власних мистецьких мрій. Композиторку завжди цікавила поезія та література: добре знаючи українську, захотіла глибше познайомитися і з сучасною польською поезією.

«Захотілося зрозуміти феномен та успіх польської поезії на світовому рівні. Країна має загалом вісім лавреатів нагороди Нобеля в різних категоріях, п’ять із яких присудили в галузі літератури. Я вигадала проєкт «Польща як поезія» й отримала тримісячну стипендію від польського міністра культури, — розповіла Дана. — Ідея полягала в тому, що за ці три місяці я, читаючи різні польські вірші, скомпонувала музику до трьох вибраних текстів, записала зі запрошеними музикантами, зробила відео й опублікувала в соціальних мережах».

Першу композицію — «Libacja» — вона написала на текст Томаша Ружицького з його книги «Капітан X».
Другу композицію — «Фібо» — п. Винницька створила до тексту Ганни Янчак «11235813» зі збірки «Легкий холод» у рамках проєкту «Polska jak poezja». У ній слова і мелодія переплітаються в одній структурі та показують математичну послідовність Фібоначчі.
Третій твір із циклу народився на текст «Два Рухи» Войцеха Боновича. «Цей вірш є для мене особливо промовистим сьогодні, в цей дивний і складний рік. Він дає віру і говорить правдиво про Природу, яка жила і буде жити своїм життям, незалежно від наших проблем, воєн, непорозумінь, — зазначає музикантка. — Вона завжди може бути для нас місцем втечі для рафінації наших думок».

За словами Дани Винницької, завдяки цьому проєкту вона мала можливість дати нове життя вже написаним віршам, популяризувати польську поезію в Польщі й Україні для своїх фанатів та отримати велике задоволення від процесу читання та компонування.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я