«Полтавська криниця» є!

0

 

Вийшов у довгоочікуваний журнал «Полтавська криниця» (№1 – 2, 2018 р.), що його започаткували письменники Полтавщини – члени обласної організації Національної спілки письменників України (голова – Наталя Трикаш).

У редакційному слові зокрема говориться, що, стверджуючи народження нового літературно-художнього часопису, полтавські митці постійно відчувають криничну свіжість і життєдайність духовних коренів славетних полтавців: Івана Величковського, Григорія Сковороди,  Євгена Гребінки, Миколи гоголя, Панаса Мирного, Миколи Зерова, Дмитра Нитчека, Олеся Гончара, Григорія і Григора Тютюнників, Федосія Рогового. Сподіваємося. що наша пам’ять буде діяльною, і на сторінках журналу будуть опубліковані маловідомі й невідомі сторінки літературної творчості славетних полтавців у рубриках «Архіви полтавців», «Написане залишається». Вже у цьому числі журналу вперше публікуються уривки із щоденників і записників Феодосія Рогового «Я світові потрібен як приклад. як можливість».

У публіцистичній рубриці «Наголос» Олег Пустовгар пише про відкриття пам’ятника Іванові Мазепі в Полтаві та непростий шлях пізнання історичної правди. Миколи Степаненко детально розповідаю про історію періодичних літературних видань Полтавщини: журнал «Рідний край», альманахи «Полтава», «Біла альтанка», «Острови», «Криниця». У розділі «Поезія» представлені Галина Вовченко, Олександр Пантелей, Ганна Кревська, Ольга Хало, Юлія Манойленко, Інна Снарська, Наталія Харасайло, Володимир Калашник, що родом із села Мануйлівки Козельщинського району, а тепер мешкає в Харкові.

Сторінками майбутніх поетичних книжок поділилися з читачами «Марина Боровська «Троїсті празники» та Тетяна Бондар «Шукання дотику».

Публікується проза Лідії Віцені, Наталі Жовнір, Олексія Спенсера Кацай, Раїси Плотникової, Юрія Рогового, Тетяни Горицвіт, Галини Пустовгар, Володимира Шкурупія.

Представлено переклади Сергія Осоки з Федеріко Гарсіа Лорка та Олени Гаран творів Віслави Шимборської.

Літературознавча рубрика отримала назву «Літмайдан», де опубліковано статті та рецензії Віри Мелешко, Олексія Неживого, Павла Стороженка. Микола Сулима – випускник Великосорочинської школи на Полтавщині, тепер академік НАН України, заступник директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України виступає з дослідженням про творчість славетного полтавця «Оповідання Григора Тютюнника «Оддавали Катрю» у світі сьогодення». 

«Малим читачам» адресовано вірші Володимира Слєпцова, а про сучасне літературне життя розповідається в рубриках «Книжковий хронограф» та «Спілчанська толока», що їх підготували Наталя Трикаш і Олександр Пушко.

Отож, шановні полтавці, які не забули своє духовне коріння, запрошуємо до співпраці з новим літературним часописом, що з 2019 року, завдяки підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації буде виходити двічі на рік. 

Повідомляємо електронну адресу: sula-57@i.ua

 

Олексій Неживий, 

головний редактор

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я