Помер письменник і кобзар Микола Литвин

1

Сьогодні вранці, на 77 році життя, помер відомий український кобзар, композитор, письменник, журналіст Микола Степанович Литвин. Про це  повідомила його дружина Олександра Литвин.

Микола Степанович народився 4 березня 1943 року в с. Федорівка Новоукраїнського (нині Добровеличківського) р-ну Кіровоградської області.

Талановитий митець, він все життя боровся за національне відродження України, був заарештований за участь у напівлегальній націоналістичній організації (м. Тернопіль) та звинувачений у проведенні «антирадянської пропаганди».

Як кобзар виступав у всіх областях України, у Польщі, Словаччині, Литві, США. У його репертуарі були думи, козацькі, стрілецькі та пісні на слова українських поетів, власні твори. Свого часу репортаж про Миколу Литвина та його брата зробив Василь Симоненко.

В літературному доробку Миколи Степановича збірки поезій, оповідань та повістей. «Лети, павутино!» – збірка повістей, присвячена видатним українським композиторам (1990), «Струни золотії» – повість-есе, присвячена дослідженню витоків та історії українського кобзарства (1994), книги музичних творів.

Василь Степанович був лауреатом Літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького (1993), Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки (1995), Літературно-мистецької премії імені Володимира Косовського.

У 1993 році Тернопільська обласна рада встановила стипендію імені М. Литвина для студентів-бандуристів, які навчаються у Тернопільському музичному училищі та студентів-тернопільців, котрі студіюють гру на бандурі у вишах України.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким великого митця, творця і Людини. Вічна Пам’ять і Царство Небесне!

Національна спілка письменників України, Київська організація НСПУ

Прокоментуєте?

1 КОМЕНТАР

  1. […] Помер письменник і кобзар Микола Литвин Прокоментуєте? #wpdevar_comment_1 span,#wpdevar_comment_1 iframe{width:100% !important;} Поділитися Facebook Twitter WhatsApp Telegram Viber Попередній матеріалВадим Пепа запрошує на обговорення своєї книги «Віч-на-віч з вічністю» Elena […]

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я