Прем’єра фільму Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!» відбулася в Києві

0

У Києві відбулася прем’єра документальної стрічки французького режисера, філософа та драматурга Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!».

Показ фільму відбувся у кінотеатрі «Жовтень», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Французький режисер запросив глядачів у подорож Бучею, Харковом, Ізюмом, показуючи матеріальні та ментальні наслідки російських ударів: зруйновані житлові будинки, виснажених мешканців, які набралися хоробрості вийти з укриттів, надії на повернення близьких.

Леві зазначає, що найскладніше було знімати сцени із жінками. «Вони були схожі на мою маму та бабусю. Звичайно, це мене дуже розчулило, до сліз. Сьогодні, коли я бачу цей фільм, напевно, сотий раз, я досі розчулююсь», — розповів режисер.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відзначив особисту сміливість автора фільму.

Своєю чергою очільник Міноборони Олексій Резніков наголосив, що фільм не лише стимулюватиме надання військової допомоги Україні, а й боротиметься із «синдромом втомленості» від війни. На його думку, головна мета стрічки — розповісти всьому світові, з яким ворогом стикнулася Україна, і яких втрат зазнала — та попри все продовжує боротися.

«Якщо ви пригадаєте фінальні слова Леві: попіл змученості розвіється. Одна із загроз — це «синдром змученості» від війни, особливо в країнах-партнерах. Він може призвести до відмови в допомозі. Оскільки люди ризикують своїми податками: коли уряди ухвалюють рішення дати нам черговий пакет — зменшуються бюджетні можливості та починаються розмови про ціни, їжу та інші проблеми», — зазначив міністр оборони.

Резніков підкреслив, що Леві вірить у перемогу України та прагне донести всьому світові, що Україна переможе.

Під час прем’єри режисер повідомив, що стрічку незабаром презентують у всіх країнах Європи. Також, за його словами, за кілька місяців фільм побачать у Конгресі США.

Як повідомлялося, уперше фільм «Слава Україні!» показали 6 лютого у кінотеатрі «Бальзак» у Парижі. На премʼєру завітали експрезидент Франції Франсуа Олланд, мер Парижа Анн Ідальго, посол України у Франції Вадим Омельченко, політичні, культурні та медійні діячі Франції.

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я