Присвятили 28 років Джойсу: учасники книжкового клубу в Каліфорнії нарешті закінчили читати «Поминки за Фіннеганом»

0

Учасники книжкового клубу з міста Веніс у Каліфорнії 28 років читали роман ірландського письменника Джеймса Джойса «Поминки за Фіннеганом». Вони почали його у 1995 році й закінчили тільки у жовтні 2023-го

Про це повідомляє видання The Guardian.

Засновнику клубу — кінорежисеру-експериментатору Джеррі Фіалці — було близько 40 років, коли вони почали читати. Зараз йому вже 70.

«Не хочу брехати, я не побачив бога, дочитавши книгу. Це не мало великого значення», — зізнався він.

На щомісячні зустрічі в місцевій бібліотеці приходило від 10 до 30 людей. Спочатку вони читали по дві сторінки на місяць, а згодом зменшили темп до однієї сторінки, щоб мати змогу обговорити її. Пізніше група почала збиратися у Zoom.

«Наступної книги немає. Ми читаємо лише одну книгу. Назавжди», — додав Фіалка.

Він також описує свою групу як «більше перформанс, ніж книжковий клуб», а також називає її «живим організмом», «гутіркою» і «хором».

група фіалки джеймс джойс

Група Фіалки, яка читала книгу Джойса вже 13 років (2008 рік). Скриншот із сайту видання The Guardian

«Коли люди чують, що ти був членом книжкового клубу, який читає одну й ту ж книгу щоразу, коли ви зустрічаєтеся, більшість із них запитує: «Навіщо ти це робиш?»» — каже Брюс Вудсайд, 74-річний пенсіонер — аніматор Disney, який приєднався до читацької групи Фіалки у 1990-х роках.

Фіалка додав, що повідомлення ЗМІ про те, що його група «закінчила» книгу, не відповідають дійсності: «Ми не закінчили. Останнє речення книги закінчується в середині речення, а потім воно продовжується на початку книги. Це циклічно. Це ніколи не закінчується».

Видання зазначає, що сам Джойс, імовірно, був би радий почути про клуб Фіалки — він описав ідеального читача «Поминок за Фіннеганом» як того, хто «страждає ідеальним безсонням», і додав: «Я вимагаю від свого читача, щоб він присвятив усе своє життя читанню моїх творів».

Каліфорнійська читацька група читала «Поминки за Фіннеганом» довше, ніж Джойс писав його: 628-сторінковий текст зайняв у автора 17 років, зазначає експерт з творчості Джойса з Трініті-коледжу в Дубліні Сем Слоут.

Поліна Горлач

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я