Шульцфест’2020 запрошує до Дрогобича!

0

7–13 червня 2020 вже удев’яте у Дрогобичі відбудеться Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца. Про це повідомляє портал Змістовно, посилаючись на матеріали “Bruno Schulz Festiwal Drohobycz 2018”, facebook та brunoschulzfestival.org

Організаційні фестивальні питання ще вирішуються, однак вже відомо, що програма Шульцфесту’2020 складатиметься зі щонайменше ста літературних, наукових та мистецьких подій.

Події Фестивалю у рідному місті автора „Цинамонових крамниць” адресовані дослідникам та поціновувачам його творчості, практикам та прихильникам різних дисциплін культури й мистецтва і водночас широкій громадськості Дрогобича й усім тим, хто вирішить відвідати це місто саме під час Фестивалю.

Інавґураційні лекції під час відкриття Фестивалю 7 червня прочитають Ришард Криницький та Сергій Жадан. Лекції матимуть символічний вимір міжнародного та міжпоколіннєвого діалогу – зустрічі двох видатних поетів у знаковому просторі Бруно Шульца.

Ришард Криницький, народжений 1943 року – один серед найважливіших польських поетів, від 70-х років ХХ ст. активно пов’язаний з демократичною опозицією, від 1980 року цензура ПНР заборонила публікації його творів; лавреат численних нагород, перекладач і видавець, разом з дружиною Кристиною Криницькою очолюють престижне Видавництво а5. Мешкає у Кракові.

Сергій Жадан, народжений 1974 року – видатний сучасний український поет і письменник, перекладач, зокрема польських поетів, учасник Майдану, громадський діяч, лідер-вокаліст панкрокової музичної формації „Собаки”, лавреат численних нагород, 2015 року здобув літературну премію Центральної Європи „Анґелус”. 2018 року у Польщі опубліковано збірку його віршів під назвою „Дрогобич” у перекладі Яцека Подсядло. Мешкає у Харкові.

Шульцознавча конференція відбудеться у формі циклу дискусійних панелей під спільною назвою „Бруно Шульц / материзна уяви”, підготовлених Вірою Меньок та Павелом Прухняком. Теми панелей: дитинство, тіло; простори, акустика; слово, міфологізації; образи, візії; духовні досвіди; смерть, життя.

Конференція переплітатиметься з Літературними Зустрічами. Вперше завітає до Дрогобича Анджей Стасюк – одна серед найважливіших постатей в літературі нинішньої Польщі, котрий на початку ХХІ сторіччя реалізував вельми істотний літературний діалог з Юрієм Андруховичем про нашу спільну Європу.

Вперше приїде до Дрогобича польський письменник, поет, перекладач Яцек Денель – мистець надзвичайно активний, нагороджуваний та номінований до найпрестижніших літературних відзнак.

Сподіваємось, що з Франції приїде Домінік Еродí – письменник та художник, ілюстратор, автор коміксів та блогів, котрий 2019 року опублікував новелу про паризькі пригоди Бруно Шульца „À Paris, égaré (Bruno Schulz, août 1938)” / „У загубленому Парижі”.
З Угорщини приїде письменник Каролі Мехес – захоплений творчістю Шульца, відомий передусім як блискучий журналіст, серед іншого – знавець… автоперегонів „Формула-1”.

Не забракне вірних приятелів Шульцфесту та Дрогобича – видатних українських письменниць та письменників, зокрема Юрія Андруховича, Андрія Любки чи Наталії Бельченко, культового польського поета Яцека Подсядло, Єлени Фанайлової – поетки та журналістки з „Radio Free Europe/Radio Liberty”, Гани Нелі Палкової з Брно, Лотара Кінкенштайна – філософа, поета й перекладача з Берліна…

Мистецьку частину Фестивалю 7 червня відкриє вернісажна мандрівка різними дрогобицькими локаціями – місцями виставок та візуально-перформативних проектів. Кожен фестивальний вечір завершуватиметься „великою” мистецькою подією. На завершення першого дня Фестивалю відбудеться концерт музичної формації Сергія Жадана.

Серед запрошених театральних колективів: театр Maladype з Будапешта – провідна угорська експериментально-театральна група, яка підготувала спектакль „Серпень” за мотивами однойменного оповідання Бруно Шульца, режисер – керівник театру Золтан Балаш. Актори Maladype вестимуть під час Шульцфесту майстер-класи зі студентським театром Альтер з Дрогобича та разом створять „Вишеґрадський паноптикум”.

Із Києва завітає відомий Молодий театр зі спектаклем „Сон літньої ночі” – новою виставою, але вже нагордженою в рамках World Theatre Education Alleance 2019 у Китаї. Хоч це й може здатися несподіваним, однак стиль акторського та сценографічного контекстів цілком природно може поєднати Шекспіра із Шульцом.

Свою традиційну вже участь у Фестивалі реалізують Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича у Дрогобичі, Театр Альтер та незмінно активний дрогобицький мультимистець Саша Максимов.

Спеціальною гостею Фестивалю стане дивовижна акторка та співачка Роксана Вікалюк.

Відома польська мисткиня перформансу Ева Зажицька запропонує низку проектів та зустрічей із запрошеними мистцями з кількох європейських країн.

Із Калініґраду приїде Александра Артамонова з арт-групою Gentle Women („Нежные бабы”), аби реалізувати у Дрогобичі спеціальний арт-відео-проект.

Виступить майстер театру одного актора Матеуш Новак з Любліна.

Особливий проект планує реалізувати Влодко Кауфман – мистецький куратор культової львівської „Дзиґи” і великий приятель Шульцфесту.

Відбудуться пленери художників та фотомистців, очікуємо прем’єр документальних фільмів про Шульца та Дрогобич.

Це лишень анонси окремих подій, які відбудуться у Дрогобичі між 7 та 13 червня 2020 року!

Змістовно

brunoschulzfestival.org

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я