Сьогодні в Україні — День слов’янської писемності та культури

0

Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов’янської абетки.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя у фейсбуці.

«Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичайно тривалого часу», — зазначив Кремінь.

За його словами, українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. «За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі. Українська мова — надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу», — додав Кремінь.

«Пам’ятаймо нашу історію, примножуймо культурну спадщину свого народу, плекаймо і розвиваймо рідну — українську — мову! Зі святом!», — заявив мовний омбудсмен.

Свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія — просвітники, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янської писемності і культури, покровителів Європи.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я