Стартував набір на міжнародну онлайн-резиденцію ANABASIS для митців з України та Німеччини

0
362

Резиденція ANABASIS, інспірована одним із найважливіших німецькомовних поетів ХХ століття Паулем Целаном, запрошує німецьких та українських митців і мисткинь, що працюють із новими медіа, дослідити питання ідентичності та постгуманізму. Результати робіт, проведених у рамках резиденції, будуть презентовані в листопаді цього року.

Пауль Целан, столітній ювілей якого відзначали минулого року, є однією з ключових фігур для вивчення тих зламів і трагедій, що залишили свій відбиток на людині ХХ століття. Проблема самовизначення та ідентичності – центральні мотиви багатошарової творчості автора.
За словами одного з кураторів резиденції Олександра Сушинського, Пауль Целан задекларував себе як поет діалогу, відкритий до Іншого. 

Одна з головних амбіцій проєкту – дослідити й, можливо, навіть піддати сумніву моделі постгуманістської оптики. В основі концепції резиденції – текст Целана «Анабазис», що є для філософа Алена Бадью певною методою перебування вдома як на незвіданій території, у конститутивно дивному ландшафті, у самодисциплінованому неспокої.

До участі в проєкті буде відібрано 10 учасників – 5 мисткинь і митців із Німеччини та 5 – з України (визначальним для відбору є не національність, а місце проживання). Усі вони отримають по 800 євро (або еквівалентну суму в гривнях для мисткинь та митців з України), що включає гонорар і кошти на виготовлення робіт.

КУРАТОРИ ПРОЄКТУ:


Олександр Сушинський (Україна) та Себастіан Унґер (Німеччина). Їхні есе на тему резиденції можна прочитати на сайті проєкту (англійською).

ФОРМАТ І ТРИВАЛІСТЬ РЕЗИДЕНЦІЇ


ANABASIS – онлайн-резиденція, що відбуватиметься на платформі ZOOM. Вона триватиме протягом двох тижнів – з 19 липня до 1 серпня 2021 року.
Програма онлайн-резиденції передбачає зустрічі із запрошеними експерт(к)ами та дискусії, а також роботу над власними проєктами.
До 31 жовтня 2021 року всі митці та мисткині матимуть час завершити й передати свої роботи для їхнього ексклюзивного розміщення на платформі anabasis.space.


ОЧІКУВАННЯ ВІД АПЛІКАНТІВ(ОК):


  • місце проживання в Україні/Німеччині; 
  • вік – від 18 років;
  • досвід роботи у нових медіа (відео-арт, саунд-арт, діджитал-арт та ін.);
  • зацікавленість темою резиденції;
  • готовність брати участь в онлайн-зустрічах упродовж 2 тижнів резиденції;
  • інтерес до можливої співпраці з іншими митцями й мисткинями, що беруть участь у резиденції;
  • достатній рівень володіння англійською мовою (intermediate level).

ДЕДЛАЙН ПОДАЧІ ЗАЯВОК:


6 червня 2021 (23:59 за київським часом).


Проєкт ANABASIS утілює ГО «Українсько-німецьке культурне товариство м. Чернівців» при Центрі «Gedankendach» у співпраці з Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана (Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, IKGS). Підтримує проєкт Європейський Союз за програмою «House of Europe».

Більше про резиденцію та аплікаційну форму можна знайти на сайті проєкту.

Джерело: litcentr.in.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я