Свою першу творчу презентацію провело Товариство письменників і журналістів ім. І. Франка

0

Товариство письменників і журналістів (ТОПІЖ) імени Івана Франка? яке недавно було офіційно зареєстровано, провело в обласній філармонії імені Іри Маланюк свою першу творчу презентацію під назвою «Вічне диво книги» з участю літераторів, журналістів, краєзнавців і просто поціновувачів літературного слова, на якій представило твори прикарпатських поетів і прозаїків – Василя Мойсишина, Василя Бабія, Володимира Гловацького, Ярослава Ткачівського, Лесі Геник, Галини Мельник, Богдана Гасюка.

В залі звучала переважно поезія. Виступи літераторів мережили піснями тріо бандуристок «Metamorfosi» та самодіяльний дует «Ладо» і гумором – артист розмовного жанру Ігор Чепіль.

Керівники ТОПІЖ ім. І. Франка Євген Баран, Василь Бабій і Володимир Гловацький позиціонують свою громадянську організацію, створену торік у листопаді, як продовжувача традицій довоєнного однойменного товариства, що діяло у Львові у 1925-1939 роках, влаштовувало конкурси і призначало нагороди за найкращі літературні твори року. Той ТОПІЖ очолювали такі відомі постаті української літератури, як Андрій Чайковський, Василь Стефаник, Василь Щурат, Богдан Лепкий і Роман Купчинський.

Голова нинішнього ТОПІЖ, відомий літературний критик та есеїст Євген Баран теж бачить основну мету своєї громадської організації в популяризації українського слова. Товариство вже заснувало свою відзнаку – медаль Василя Скуратівського «За подвижництво в літературі і краєзнавстві», першим лауреатами якої стали голова ОО НСКУ Михайло Косило, краєзнавиця Любов Лапчук та історик і етнограф Михайло Паньків, і премію імені Павла Добрянського для гумористів, першим лавреатом якої став артист Ігор Чепіль.

Петро ПАРИПА

Джерело: galychyna.if.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я