Третину бібліотекарів Великої Британії просять цензурувати книжки

0

Бібліотекарів Великої Британії все частіше просять цензурувати або вилучати книжки, а також їм погрожують під час дискусій про вилучення книг. Про це свідчить дослідження, проведене Chartered Institute of Library and Information Professionals (Cilip), британською бібліотечно-інформаційною асоціацією.

Згідно з дослідженням, третину бібліотекарів Британії представники громадськості просили піддати цензурі або видалити книжки із книгозбірень. Найбільше обмежують книжки, що стосуються тем імперії, раси та ЛГБТК+.

«У нас навіть був круглий стіл із деякими бібліотекарями, яким погрожували насильством у зв’язку з їхньою роботою з деколонізації колекцій або збалансуванням історичної перспективи у своїх фондах. Частина нашої роботи полягає в тому, щоб підтримувати книжковий фонд, який розповідає всю цю історію, і не боятися розповідати цю історію. Жоден бібліотекар ніколи не повинен боятися свого добробуту чи безпеки в результаті виконання своєї роботи для громадськості», — зазначили в організації.

Близько 82% бібліотекарів висловили стурбованість збільшенням запитів на цензуру. У відповідь на результати опитування та збільшення кількості запитів на видалення книжок, Cilip оновить національний посібник для бібліотекарів щодо управління фондами, приміщеннями, подіями та заходами.

Нагадуємо, із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова.

Джерело: The Guardian

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я