Трудовий колектив ДонДТУ просить підтримати збереження автономії університету

0

22 лютого на засіданні ради ректорів переміщених вищих навчальних закладів зокрема розглядалося питання реорганізації Донбаського державного технічного університету шляхом приєднання як відокремленого структурного підрозділу до Східноукраїнського національного університету імені В.Даля.

Трудовий колектив ДонДТУ вважає, що цим рішенням Міністерство освіти і науки України продемонструвало небажання вивчати й розв’язувати реальні проблеми розвитку переміщених закладів вищої освіти.

Голова об’єднаної первинної профспілкової організації ДонДТУ О.В. Лук`янюк у своєму листі до очільника НСПУ М.Сидоржевського зазначив: «Так, пропозиція щодо приєднання ДонДТУ до СНУ ім. В.Даля означає фактичне знищення назви та бренду одного з найстаріших вищих навчальних закладів Луганщини. Зміна статусу, юридичної адреси спричинить проблеми з ліцензуванням та акредитацією спеціальностей, за якими ми зараз здійснюємо». 

Крім того, трудовий колектив вважає, що в період, коли рішення МОНУ націлені на реінтеграцію окупованих територій, приєднанням ДонДТУ до СНУ ім. В.Даля фактично ставиться під сумнів можливість відновлення діяльності нашого університету за повернення контролю України на території Алчевська.

«За чотири роки роботи у статусі переміщеного ДонДТУ доклав чималих зусиль, щоб підтримувати показники зростання за всіма параметрами. Хоча не всі питання ми можемо вирішити самостійно. Зокрема, не знаємо, як організувати надбання власного приміщення (корпусу). Власних коштів бракує, коштом викладачів, які весь цей час самі мешкають в орендованих квартирах, таке питання не вирішити, а численні звернення до МОНУ, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Лисичанської міської ради залишилися без позитивного рішення. Тим часом наявна місткість інших закладів освіти в Лисичанську та на підконтрольній Україні території Луганської області значно перевищує чисельність учнів і студентів», — йдеться в листі. 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я