Truth Hounds: До вбивства Володимира Вакуленка причетні військові і спецслужби рф

0

До незаконного затримання та вбивства письменника Володимира Вакуленка, імовірно, причетні російські військовослужбовці і спецслужби, а безпосередніми виконавцями вбивства були члени терористичного угруповання «ЛНР». Про це Читомо повідомили в організації Truth Hounds.

За офіційною версією українського слідства, підозрювані у вбивстві — двоє бойовиків так званої «ЛНР» з позивними «Лев» та «Удод», ідентифіковані відповідно як Владислав Нескородьєв та Сергій Удоденко. Обидва родом з Луганська, раніше судимі за крадіжки та наркозлочини.

22 березня 2022 року, під час окупації Ізюмського району Харківської області, у селі Капитолівка бойовики викрали Володимира Вакуленка та його 14-річного сина. У родинному будинку провели обшук. Згодом їх відпустили, але потім, 24 березня, Володимира затримали вдруге і, як стверджує слідство, застрелили з пістолета. Після звільнення Харківщини його тіло знайшли у могилі №319 на місці масового поховання під Ізюмом. Слідчі встановили, що «Лев» віддав наказ про вбивство, а «Удод» його виконав. Їм обом заочно оголошено про підозру у вбивстві та жорстокому поводженні з цивільними особами.

Під час розслідування Truth Hounds виявила зв’язок між російськими збройними формуваннями та загибеллю письменника Володимира Вакуленка. Сукупність встановлених фактів вказує, що до незаконного затримання та вбивства Володимира Вакуленка, найімовірніше, причетні військовослужбовці та/або спецслужбісти росії, а бойовики діяли за наказом або підтримкою російських військових.

Свідчення мешканців Капитолівки вказують на інтерес високопоставлених представників російських збройних сил та спецслужб до особи Володимира Вакуленка. Російські військові розшукували його, зокрема, як учасника Євромайдану.

OSINT-аналіз підтвердив, що поруч із затриманим на відомому відео з Telegram-каналу перебувають російські військовослужбовці. Саме відео зняте на території школи в Ізюмі, де дислокувалися російські військові та спецслужби, де була влаштована катівня. Також розслідувачі Truth Hounds визначили особливий вид транспортного засобу («Тигр-М»), яким його доставили, а також з’ясували, які російські підрозділи могли стояти за його затриманням.

Поштовхом до розслідування стала знахідка восени 2022 року щоденника Вакуленка Вікторією Амеліною — письменницею та документаторкою воєнних злочинів у команді Truth Hounds, яка влітку 2023-го загинула внаслідок ракетної атаки на Краматорськ.

Презентація результатів розслідування відбулася у просторі Pen Ukraine 11 квітня 2024 року. Важливими деталями, які вдалося з’ясувати у ході роботи, поділилися з присутніми керівниця департаменту розслідувань Truth Hounds Марина Слободянюк та OSINT-розслідувачі — Богдан Косохатько, Роман Коваль, Владислав Чирик.

З публікацією розслідування  «Післямова. Розслідування причетності російських військових до вбивства письменника Володимира Вакуленка» можна ознайомитися на сайті Truth Hounds за посиланням.

Truth Hounds — громадська організація, яка протягом дев’яти років документує і розслідує воєнні злочини і порушення прав людини під час війни. З 2014 року організація займається документуванням і розслідуванням воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні, а також у низці інших країн. Своєю місією вона вважає пошук правди, переслідування винних у воєнних злочинах і поширення експертизи у сфері міжнародного гуманітарного права

Розслідування вбивства Володимира Вакуленка базується на даних, зібраних під час виїздів команди на місця подій, отриманих від партнерів, а також за допомогою OSINT-розвідки.

Як повідомлялося, про те, що слідство ідентифікувало двох військових окупаційної адміністрації рф в окупованій Луганській області, причетних до розстрілу Володимира Вакуленка, стало відомо восени 2023 року.

Читайте також: Стежка, якою ти прямуєш до іншого світла. Чого нас навчив Володимир Вакуленко-К

Світлини: фейсбук-сторінка українського ПЕН-клубу

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я