Творчий ужинок Олесі Омельченко

0

Ім’я письменниці Олесі Омельченко, члена Національної Спілки письменників України (з 1997 р.) та члена Національної Спілки журналістів України (з 2002 р.) відоме не лише у нашому регіоні, а і за його межами. У 2017 році, на Водохрещу, пані Олесі виповнилось 65 років.

 

Це – серйозний ювілей і до нього письменниця прийшла зі значним ужинком. Лише за останні півтора роки вийшли друком чотири її книги.

Так, 2016 році видано книгу «Мить і вічність», до якої увійшло п’ять драматичних віршованих творів. Вони відзначаються глибокою філософічністю, соціальною загостреністю, динамічністю, оригінальністю та фантастичністю. Саме ця книга була відзначена премією ім. П. Кононенка.

На початку квітня 2016 року побачила світ книга громадянської лірики «Високий берег» із ілюстраціями авторки-художниці. Книга одразу завоювала популярність серед читачів. Районна рада Солонянського району замовила перевидання та розповсюдила книгу серед бібліотек та шкіл Солонянського району.

Солонянська райрада високо оцінила літературну діяльність землячки та з нагоди 25-річчя Незалежності України присвоїла Олесі Омельченко звання «Почесний громадянин Солонянського району».

До книги поезій та поем пані Олесі «Високий берег» (2016 р.) увійшла громадянська, патріотична лірика, сповнена любові до України. На вихід книги відгукнувся Харків – друге рідне ще зі студентських років місто поетеси – радіопередачею «Дніпро» (автор – Ірина Мироненко).

А вже у вересні 2016 року виходить дві книги казок для дітей: віршована – «Марійчина казка», до якої увійшли казка-опера (музика Миколи Ведмедері) та віршована «Марійчина казка», а також казка у прозі «Казка про Вовка Недригайла». 

Світлом та теплом наповнені казки Олесі Омельченко. Читаючи їх, захоплюєшся дивним, різнобарвним світом, який оточує нас. «Марійчина казка» складається із двох творів: казки-опери «Зайчик і Козлик» та «Марійчина казка».

У коротесенькій казочці «Зайчик і Козлик» авторка змогла показати динамічне дійство, пригоди, біди і порятунку, яке спіткало бідного Козлика. Віршований твір «Марійчина казка» – про пригоди маленької Марійки у царстві ельфів. 

«Казка про Вовка Недригайла» – новаторська та захоплююча. Пригоди розумного, хитрого, кмітливого та винахідливого Вовка, який уміє не лише керувати лісовими справами, а і спілкуватися з інопланетянами, пригоди його друзів змушують дітей дивуватися та сміятися, зачудовуватися та переживати за долю героїв, замислюватися над непростими проблемами сьогодення, які можна вирішити лише з любов’ю, добром, бережливо ставлячись до оточуючого світу. 

Віншування ювілярки відбулось у Літературному музеї м. Дніпро. Відкрив захід голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ Володимир Луценко. Багато добрих слів почула ювілярка від гостей та запрошених. Колеги тепло та схвально висловлювались про творчість ювілярки й бажали їй творчого натхнення й багато років щасливого й цікавого життя.

 

Довідка.

Олеся Омельченко народилась 19 січня 1952 року у селі Військовому Солонянського району Дніпропетровської області в родині хлібороба. Закінчила історико-філологічний факультет Дніпропетровського держуніверситету та факультет романо-германської філології Харківського держуніверситету.

Працювала журналістом у газеті «Трибуна будівельника», викладачем у механіко-металургійному технікумі та школах міста Дніпро. З 1994 року працює вчителем у рідній Військовій СЗОШ.

Лауреат премії ім. Івана Сокульського, премії ім. Павла Кононенка, переможець низки Всеукраїнських та Міжнародних поетичних конкурсів.

Автор поетичних книг: «Зачарований обрій», «Присвячую себе…», «Вселюбов», «Високий берег», книг для дітей «Скажи на мене: зірочка», «Марійчина казка», «Казка про Вовка Недригайла», книг драматичних віршованих творів та поем: «Полум’я Любові», «Адам і Єва», «Мить і вічність».

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я