У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка видання Світлана Бєдарєва на своїй фейсбук-сторінці.
Видання розглядає розвиток українського мистецтва з 2004 року, включно з подіями Помаранчевої революції, Революції Гідності і війною Росії проти України.
Вступ до книжки написав Віталій Чернецький, а на обкладинку взяли роботу української художниці Катерини Лисовенко. Видання складається з трьох розділів — «Солідарність», «Ідентичність» і «Деколоніальність», кожен з яких аналізує ключові теми розвитку українського мистецтва в історичному, політичному та культурному контекстах.
Серед авторів — Ксенія Нуріл, Ася Баздирєва, Джессіка Зиховіч, Олександра Осадча та інші. Автори детально аналізують, як мистецькі практики сприяли боротьбі за свободу та незалежність, руйнації пострадянських візуальних наративів, а також розглядають роль мистецтва у громадянському спротиві.
Це видання стане цінним ресурсом для дослідників, які спеціалізуються на історії мистецтва, культурології, та пост- і деколоніальних студіях. Публікація книжки підтримана грантом SHERA (Товариство істориків східноєвропейського, євразійського та російського мистецтва й архітектури).
Як повідомлялося, книжку «Позивний для Йова» видали в одному з найвідоміших британських видавництв Penguin Books.
Читайте також: Перекладацькі тренди: японська завойовує ринок Великої Британії
Чільне зображення: Routledge