У Чернівцях відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

0

У Чернівцях відкрили пам’ятник присвячений Героям Небесної Сотні. На відкриття прийшло приблизно сто людей. Серед них родини загиблих героїв, учасники АТО та ООС, студенти й містяни.

Про це повідомляє кореспондентка «Суспільного» Наталія Спатарь.

Пам’ятник відкрили 30 листопада на вулиці Небесної Сотні. У цей день вісім років тому на Майдані побили мирних мітингувальників-студентів.

У Чернівцях відкрили меморіал присвячений героям Небесної Сотні

«Суспільне. Буковина». На відкриття пам’ятника прийшло приблизно сто людей

Син загиблого Героя Небесної Сотні Юрій Аксенин сказав, що відкриття пам’ятника важливе для їхньої сім’ї. Він подякував людям, які долучилися до облаштування скверу та створення пам’ятника Героям.

У Чернівцях відкрили меморіал присвячений героям Небесної Сотні

«Суспільне. Буковина». Син загиблого Героя Небесної Сотні Юрій Аксенин

Студенти Чернівецького університету підготували інсталяцію «Один день з життя Майдану». Для цього принесли каски, українські прапори та плакати.

У Чернівцях відкрили меморіал присвячений героям Небесної Сотні

«Суспільне. Буковина». У Чернівцях відкрили меморіал присвячений героям Небесної Сотні

Під час відкриття меморіалу відбувся пам’ятний мітинг і молебень. Долучитися до заходу могли всі охочі.

У Чернівцях відкрили меморіал присвячений героям Небесної Сотні

«Суспільне. Буковина». Під час відкриття відбувся молебень

На Майдані вісім років тому загинули двоє чернівчан: Олександр Щербанюк та Василь Аксенин.

Що відомо

  • Олександр Щербанюк — Герой Небесної Сотні з Чернівців. Загинув на Майдані 20 лютого 2014 року від куль снайпера у 46 років. Посмертно йому надали звання Почесного громадянина Чернівців, Героя України та нагородили медаллю «За жертовність і любов до України» від УПЦ КП. На честь Щербанюка у Чернівцях назвали вулицю.
  • Василь Аксенин — Герой Небесної Сотні. У віці 52 років Аксенин помер у польській клініці внаслідок зупинки серця через отримане на Майдані поранення. Посмертно йому присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” та нагородили медаллю «За жертовність і любов до України» від УПЦ КП. На честь Аксенина у Чернівцях назвали вулицю.
  • Небесна Сотня — загиблі протестувальники, які перебували на акції Революції Гідності у грудні 2013 — лютому 2014 років.
  • У Чернівцях пам’ятник героям Небесної Сотні почали будувати у 2019 році. Згідно з тендером, вартість пам’ятника та скверу складає понад три мільйони гривень. Сквер розташований поблизу студентського містечка університету на вулиці Небесної Сотні, 2.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я