У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку

0

Ще навесні 2020 року повідомлялось, що в Італії планувалося встановлення пам’ятника видатному українському генію Тарасу Шевченку у Флоренції. Це мало відбутися в березні 2020 року, але через організаційні причини не сталося.

І ось тепер маємо гарну новину – справа з монументом вийшла на фінішну пряму. Про це повідомив сам співавтор – скульптор Олег Пінчук в своєму Фейсбуці.

У Флоренції розпочався демонтаж старого фонтана, на місці якого буде встановлено пам’ятник Шевченку. Як інформує ukrrain.com, про це повідомила пресслужба Почесного консульства України у Флоренції.

«Місто, в якому навіть викорчувати камінчик із бруківки неможливо, важка бюрократична робота…. Але це зробила надзвичайно сильна і мотивована команда у складі Сергія Боярчукова, Сергія Алєксєєва, Дмитра Воловниківа та багатьох інших, яких будемо ще неодноразово згадувати», – йдеться у повідомленні Почесного консульства України у Флоренції.

Пам’ятник Тарасу Шевченку для Флоренції є спільним проєктом творчого колективу в складі одного з найвідоміших і провідних скульпторів України Олега Пінчука, а також його друзів – Богдана Томашевського і Володимира Шолудька.

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у Флоренції стане надзвичайно важливою історичною подією не лише для українців в Італії, а й узагалі для всіх українців у світі.

У дипломатичному відомстві нагадали історію, що передувала цій події. Зокрема, йдеться про підписання в 1967 році акту про побратимство міст Флоренції та Києва.

У 2015 році спільними зусиллями Київської міської ради, Посольства Італії в Україні та міжпарламентської  групи дружби України та Італії на Володимирській гірці встановили пам’ятник італійському поету, що народився у Флоренції, Данте Аліг’єрі.

А в 2016 році нинішній мер міста Києва Віталій Кличко під час робочого візиту до Флоренції на зустрічі з мером цього міста Даріо Нарделлою обговорив можливість встановлення там пам’ятника великому Тарасу.

Очікується, що монумент Шевченку стане подарунком від Києва місту-побратиму Флоренції.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я