У Києві в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 11 листопада відбудеться масштабна мистецька академія «Шевченко — шлях до перемоги», приурочена до 210-річчя із дня народження Тараса Шевченка.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
«11 листопада о 16:00 у Києві в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбудеться масштабна Мистецька академія «Шевченко — шлях до перемоги», яка приурочена до 210-річчя з дня народження великого українського поета, художника та мислителя Тараса Шевченка«, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що основною подією стане панельна дискусія «Світовий код Шевченка», присвячена розгляду ідей Кобзаря у контексті сучасності. Модератором виступить генеральний директор Театру ім.Франка, голова Шевченківського Комітету Євген Нищук. Участь у розмові візьмуть посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, громадський діяч Віталій Капранов, науковиця Оксана Сліпушко та інші.
Серед інших подій — відкриття виставки «Шевченкіана» митця Івана Марчука. Картини із колекції Шевченківського національного заповідника розкривають образ поета як символу справжнього українського духу.
Національний банк України також представить пам’ятну монету “Пльонтанізм”. На ній зображений малюнок, виконаний в унікальній техніці Івана Марчука.
Крім цього, відбудеться презентація мультимедійного проєкту «Катерина» — режисерська робота Тараса Жирка у супроводі музики композитора Романа Гриньківа, створеної спеціально для заходу.
Наприкінці події на сцені Театру ім. Франка продемонструють виставу «Шевченко 2.0» режисера легендарного Харківського Театру «Березіль» Олександра Ковшуна. Вона представлена як уявна зустріч поета із міфом про себе, де він постає не лише як пророк, а й як жива людина, сповнена пристрастей та протиріч.
Художня експозиція триватиме до 25 листопада.
Як повідомлялося, Асоціація сприяння розвитку кінематографа «Дивись українське» презентувала багатофункціональний портал «Дума», який спрямований на збереження та популяризацію унікальної нематеріальної культурної спадщини України — традицій кобзарства.