У Києві відбулася зустріч із поетом Олександром Козинцем

0
404

16 лютого у Літературний клуб бібліотеки «Cвічадо» Святошинського району м. Києва на зустріч із поетом Олександром  Козинцем завітали учні 9‒10 класів спеціалізованої школи №76 ім. О. Гончара.

Розпочався захід з інтерактиву ‒ Олександр Козинець поцікавився у школярів, а як вони уявляють українського письменника і його творчість. Учні змалювали доволі малопривабливий образ письменника: старий, із бородою, в окулярах, немодно вбраний, у костюмі, інтелігентний, пише про село, страждання й нерозділене кохання…

Сучасний молодий поет впевнено взявся розбивати стереотипи київських школярів.

Спочатку митець читав вірші, народжені війною, гостру фазу якої переживає нині вся Україна. Учні уважно вслухалися в сувору лексику реальної і дуже знайомої болісної теми:

Я фактично й не бачив в Україні цьогоріч весни.

Уже й літо прийшло, прохолодно-тривожне.

Досі не вивітрив страхи – часом лякають сни,

Досі лютий у мене. Зима. Як і в кожного…

Потім Олександр Козинець запропонував філологічні вірші, у яких учням треба було поставити наголос у словах (ла´те, дові´дник, цінни´к, катало´г, фо´льга та ін.). Така гра учням дуже сподобалася, бо впевнене володіння українською мовою нині у тренді. Згодом усі читали паліндроми (кит на мор-і-романтик). А потім, згадавши про день святого Валентина, слухали світлі вірші про кохання. Також Олександр Козинець розповів про різні формати своєї творчості: у нього є класичні силабо-тонічні вірші і  верлібри, є прозові твори, є твори, створені в дуеті, є нумерологічна / календарна поезія та ін.

Школярі слухали поетові вірші та коментарі до них. Потім юні поціновувачі поезії поспілкувалися з поетом, поставили низку запитань (зокрема про те, чи вдається письменникові монетизувати власну творчість…), а також переглянули виставку його творів і відеопрезентацію. Завершилася зустріч спільною фотосесією.

Довідково: Олександр Козинець – автор віршів, прози, літературно-мистецьких проектів; логопед, викладач, кандидат педагогічних наук; хорист. Автор літературних проєктів: «Щоденник» (2010), «Щоденник. Re: make» (2012), «ПРОдайте їсти» (2011), «Шість плюс один» (збірка дуетних новел, 2022). Автор поетичної тетралогії «Сезони днів» (2019), збірки віршів «Небесні мелодії» (2020), роману «Картка Марії» (2020), поетичної збірки-календаря «Дороги світла» (2021), поетичної збірки «Мамо, твій син ‒ літак» (2022), збірки верлібрів «Води Божого океану» (2022), «Ластовиння» (2023).

Ніна Головченко

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я