У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових

0

У Кіровоградському обласному музично-драматичному театрі імені Кропивницького представили виставу за участю військових, які проходять реабілітацію у місцевому медзакладі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, спільний проєкт театру, громадської організації «Кропивницька мистецька майстерня» та обласного клінічного госпіталю ветеранів війни має назву «Мистецтво лікує».

Вистава пройшла у вигляді театралізованих читань. На малій сцені театру читали п’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». Поруч із військовими на сцені були професійні акторки Оксана Заславська, Інна Вдовиченко, Олена Табак, Олена Синявська, Тетяна Бовшик.

За словами ініціаторів проєкту, поранені бійці за допомогою мистецтва отримують психологічну реабілітацію.

«Це своєрідні реабілітація, це саме ті емоції, які нам потрібні. Як то кажуть, поміняти картинку, змінити щось», — сказав Ярослав, один з військових.

Він зазначив, що має музичну освіту, тож на сцені був не вперше, але у такій ролі отримав нові враження. Боєць радий, що є можливість набути такого досвіду.

Для театру така співпраця теж нова. «Це перша така творча робота. Ми дуже зраділи, коли нам зробили таку пропозицію — брати участь у цьому проєкті, тому що дуже хочеться допомогти хлопцям. Ми думали, з чого почати, і вибрали читання п’єси», — прокоментувала координатор проєкту, акторка Олена Горбунова.

Вона висловила сподівання, що до театру і в майбутньому будуть звертатися військові, які хочуть себе реалізувати, відволіктися від жахіття війни.

Готувалися до прем’єри майже місяць. Військові працювали над виразністю мовлення, дикцією, жестикуляцією. Щоб не перевантажувати бійців, репетиції тривали щонайбільше дві години.

Вистава пройшла з аншлагом.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я