У Кременчуку розпочали процес «дерусифікації», перейменувавши вул. Маяковського на вул. Єднання України

0

Під час сьогоднішньої сесії Кременчуцької міськради депутати прийняли рішення про перейменування вулиці Маяковського. Нова назва — вулиця Єднання України. Про це повідомила Кременчуцька міська рада.

Зміну назви вулиці анонсував напередодні міський голова Кременчука Віталій Малецький. Таку пропозицію він пояснив тим, що назва вул. Маяковського має небажану асоціацію з Росією. До того ж, саме там розташований Центр допомоги переселенцям, де живуть люди, що тікали з Харкова, Сум, Краматорська та Маріуполя:

«Російська агресія та звірства рашистських військ на території України, геноцид рф проти українського народу на століття вперед перекреслили можливість нормального сприйняття росії та всього, що з нею пов’язано.

Саме тому ухвалили рішення почати процес дерусифікації у Кременчуці. Сьогодні на сесію міської ради виносимо рішення про перейменування вулиці Маяковського. Пропонуємо назвати її вулицею Єднання України.

Чому починаємо саме з цієї вулиці? З перших днів війни тут у гуртожитках проживають родини переселенців зі зруйнованих міст: Харкова, Сум, Краматорська, Маріуполя та інших міст-героїв. На ній знаходиться координаційний Центр допомоги біженцям, в якому самовіддано працює велика кількість наших волонтерів. Тут відбувається справжнє єднання українців з усіх куточків нашої країни.»

Згідно з рішенням міськради, усі документи, технічна документація на земельні ділянки та нерухоме майно, паспорти та інші документи, які містять назву перейменованої вулиці, є чинними. Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради має забезпечити безкоштовне надання юридичним та фізичним особам довідок про перейменування вулиці у та виконання всіх необхідних дій, пов’язаних із перейменуванням.

На сайті міськради також вказано, що надалі планують змінювати й інші назви, пов’язані з російською федерацією.

Зазначимо, що кілька днів тому Івано-Франківська міськрада прийняла рішення про перейменування 25 вулиць, які були названі на честь російських та радянських культурних діячів. Серед них, зокрема, вулиці Достоєвського, Лермонтова, Менделєєва, Некрасова, Чехова, Герцена, Чайковського, Короленка, Макаренка,Толстого, Глінки тощо. Міський голова Дніпра Борис Філатов анонсував «дерусифікацію» топонімів і заявив, що вже підготовлений проект рішення про перейменування близько 20 вулиць міста.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

poltava.to

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я