У мережу виклали фільм про Вінграновського, у якому зіграв сам поет

0

У мережі Youtube зʼявилась оцифрована версія документальної стрічки про українського письменника-шістдесятника, поета та режисера Миколу Вінграновського з ним самим у головній ролі. Про це повідомила авторка сторінки «Микола Вінграновський. Поезія» Наталка Гончаренко у фейсбуку.

Стрічку оцифрували спеціально для меморіального вечора «Вінграновський-88», який відбувся 30 листопада у Будинку кіно. Документальний фільм зняли режисер Петро Марусик та оператор Віктор Єфименко у 1993 році.

У фільмі Вінграновський зачитує свої вірші «Вночі, середночі хтось тихо…» та «І замалий, і неширокий…», написані у 1986 та 1980 відповідно, згадує про Максима Рильського та про свій вступ до Київського інституту театрального мистецтва.

Реставрацію провели у Центральному державному кінофотофоноархіві імені Гордія Пшеничного та з ініціативи й фінансової допомоги театрально-музичного українського гурту Schmalgauzen.

«Створюючи програму вечора, ми були шоковані тим, що фільму, який яскраво відкриває особистість Вінграновського та фіксує його для нащадків живим, немає в цифровому вигляді. Якість останнього перегону з плівки — досить принизлива для сьогодення. Тому ми без вагань прийняли рішення профінансувати оцифрування з плівки», — кажуть Schmalgauzen.

Переглянути фільм можна за посиланням.

Нагадаємо, документальна стрічка «Іван і Марта» режисера Сергія Буковського про літературознавця Івана Дзюбу та його дружину Марту вийшла в онлайн-кінотеатрі «Титр».

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я