У Михайло-Коцюбинському відкрили меморіальну дошку на честь Максима Загривного

0

Меморіальну дошку поету Максиму Загривному відкрили у Михайло-Коцюбинському. Її встановили у центрі селища на будівлі історико-краєзнавчого музею. Максим Загривний був сотником армії Української Народної Республіки, засновником Організації українських націоналістів.

«Він як літературознавець і як поет — дуже багато писав. Вони об’єднувались у творчу спілку, будучи в якийсь колонії, як я читала в інтернеті. Цікава особистість, трагічна доля», – говорить жителька с. Михайло-Коцюбинське Інна Шевкун.

Одним з ініціаторів ушанування пам’яті Максима Загривного був Микола Томилко. Його син Іван загинув у російсько-українській війні, у 2015 році, у Вуглегірську. Микола каже, для нього поезії Загривного – ідентифікація українця.

Історик Сергій Бутко говорить, народився Максим Загривний у 1891 році. Воював в лавах УНР, отримав поранення в легені. У 1920-х роках емігрував.

Друкувався Максим Загривний в українських, празьких та мюнхенських виданнях під літературним псевдонімом Максим Грива.

У Відні поет узяв участь у Першому Конгресi Українських Нацiоналiстiв, розповідає історик.

«Був активним учасником, делегатом Конгресу українських націоналістів, тобто та організація, відома нам як Організація Українських націоналістів, він один із її засновників, якраз у Відні в 1929 році він брав участь у її заснуванні», – каже представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Помер Максим Загривний у 40 років у Празі від туберкульозу.

Що про поета говорять земляки, дивіться у сюжеті:

Джерело: suspilne.media.

Олена Сафарова

Фото: «Суспільне. Чернігів»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я