У Мукачеві відбулася презентація путівника-довідника про Закарпаття

0

Путівник-довідник «Закарпаття угорськими очима» (Kárpátalja magyar szemmel) представили в Угорському домі ім. Мігая Мункачі.

Про це повідомляє life.ko.net.ua.

Відповідно до рішення авторів видання, після Мукачева книжку 13 серпня представлять також у Виноградові, а згодом і в Ужгороді, Берегові та Вишкові.

«Прикметники «якісне» та «потрібне» я використовую не просто із ввічливості, а тому що, читаючи цю книжку, переконався, що авторам вдалося створити унікальне високопрофесійне видання, яке містить вичерпну інформацію та дані для максимального задоволення цікавості туристів, котрі мають намір познайомитися із Закарпаттям», – наголосив під час заходу консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді Арон Чех.

Заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Гейза Гулачі також відзначив унікальність путівника. За його словами, книжка заповнить прогалину, адже в області вже давно не видавалося нічого подібного. Гейза Гулачі повідомив, що незабаром з’явиться й україномовна версія, адже дуже важливо, щоб усі туристи, які відвідують Закарпаття, отримували інформацію про визначні пам’ятки нашого краю з достовірних джерел.

«Хотілося б, щоб на Закарпатті видавалося якомога більше подібних книжок», – резюмував заступник голови ТУКЗ-КМКС.

Після вітальних промов слово передали авторам та упорядникам путівника.

Зокрема Йосип Торпої розповів про народження книжки, про шість регіонів, згаданих у ній, історико-географічне тло. Він також висловив сподівання, що україномовна версія буде видана вже в жовтні.

Шандор Надь, який писав про архітектурну спадщину Закарпаття, розповів, що робота над путівником тривала приблизно півтора року.

«Бути екскурсоводом – це більше, ніж знати історичні дати й дані про товщину мурів Мукачівського замку», – наголосив Бейло Попович. За його словами, однією з найважливіших умов є любов до рідного краю, а це можливо лише в тому разі, якщо ми знайомі з ним.

Оттокар Касинець розповів, що автори та упорядники путівника під час його створення були подібні до батьків, які чекають народження своєї дитини. «Усе викласти було дуже просто, але скоротити виявилося набагато важче», – пригадав він.

Елемир Ковач, який відповідав за інформацію про релігію та ремесла, зазначив: «Нам, закарпатцям, дуже потрібна історія успіху, і це вона».

Золтан Варйу став автором розділів про Верхньотисянський регіон та Верховину. За його словами, кожен рядок у книжці написаний з любов’ю. «Писати можна багато про що, але дійсно добре – лише про ті речі, які ми любимо», – підкреслив автор.

Золтан Горват, який за останні кілька років близько 200 днів провів у походах, описав п’ять туристичних маршрутів. Він сказав: «Обрати було дуже важко. Зрештою я зупинився на тих маршрутах, які є змістовними та які кожен може подолати».

А Габор Туровці звернув увагу на те, що книжка містить приблизно 600 фотографій.

Путівник був виданий на замовлення Закарпатської угорської туристичної ради за підтримки Іштвана Грежі, уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці області Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаття, а також за координацію Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я