У Національному музеї літератури України відбулась зустріч з американським письменником та воєнним журналістом Девідом Ріффом

0

У Національному музеї літератури України відбулась зустріч з американським письменником та воєнним журналістом, почесним професором Національного університету «Києво-Могилянська академія» Девідом Ріффом. Тема зустрічі – «Музей як місце збереження пам’яті. Нинішні виклики».

Співрозмовником та перекладачем Девіда Ріффа став завідувач кафедри літературознавства ім. Володимира Моренця НаУКМА Роман Веретельник. Представила гостей Галина Стефанова – актриса Національного Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса.
Девід Ріфф – американський письменник-публіцист, його книги присвячені питанням імміграції, міжнародних конфліктів та гуманітаризму. Зокрема з 1990-х років він висвітлював конфлікти в Африці, на Балканах, Центральній Азії, Іраку та Латинській Америці. Від початку повномасштабного вторгнення він висвітлює події в Україні для світових ЗМІ, підкреслюючи, що росія розпочала війну на винищення не лише фізичне, а й культурне, наголошуючи, що наша держава веде справедливу війну в своїй героїчній обороні: – «Ви, українці, вразили всіх! Можливо, навіть і себе самих!».
Розмова «Музей як місце збереження пам’яті. Нинішні виклики» розгорталася в ранковий час, після нічної шестигодинної масованої атаки… Атмосфера унікальної пам’ятки культури, бібліотеки музею, де відбувалася зустріч, була особливо затишною і неповторною. Мабуть, тому так гостро звучала тема «тиші» – як сакральної сутності музею, яка зустрічається із викликом «шуму», зі всіма звуками сучасного світу.
Девід Ріфф підкреслював, що музеї повсюдно переживають кризу, коли надважливим залишається питання, як актуалізувати історію для сучасної людини. Відвідавши Київ, Харків, Чугуїв, Львів, Одесу, Херсон, Ізюм, він побачив, як музеї України стають нині важливою частиною спротиву в гібридній війні. Також говорили про музейний простір та як зробити його центральним місцем культури; про культурний фронт та спільну боротьбу з ворогом; про виклики, які постають перед Україною через війну, про глобальні виклики, що постають перед всіма музеями світу. Також ішлося про релевантність музейного простору для нових поколінь, залучення нової аудиторії, використання новітніх технологій, про баланс між вшануванням минулого та нашим новітнім сьогоденням.
На завершення Девід Ріфф подарував музею книгу своєї мами, відомої письменниці Сьюзен Зонтаг «Про фотографію» з автографом – «Національному музею літератури з найкращими побажаннями та великою вдячністю».
Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я