На території Польщі нині проживає близько трьох мільйонів біженців з України.
До складу української делегації dвійшли депутати Київської міської ради: Григорій Маленко, Євгенія Кулеба, Віталій Нестор, Леонід Ємець, Юлія Ярмоленко, Дмитро Білоцерковець, Владислав Андронов.
За словами депутата Київської міської ради Григорія Маленка, з початку повномасштабного військового вторгнення росії на територію України мільйони українців були змушені покинути свої оселі та шукати прихисток у європейських країнах. Так близько трьох мільйонів біженців з України тимчасово проживають на території Республіки Польща.
«Необхідно розробити спільний механізм дій для влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та міжнародних інституцій задля надання фінансової допомоги та створення комфортних умов для тимчасово переміщених осіб з України, — зазначив Григорій Маленко.
Він розповів, що для вирішення нових суспільних викликів у Вроцлаві організували круглий стіл місцевого самоврядування. До обговорення долучились понад 120 експертів: представників органів місцевого самоврядування, активістів громадських організацій, профспілкових діячів, представників науки та бізнесу, які спільно працюють над створенням «білої книги» рекомендацій щодо правових змін у законодавчому регулюванні задля надання комплексної допомоги біженцям.
«Наша делегація максимально долучена до цього процесу, оскільки необхідно встановити додаткові соціальні гарантії для громадян України на території Польщі та інших країн Європейського Союзу. Ми виступаємо на захисті інтересів мешканців та спільно з іноземними партнерами прагнемо забезпечити для українців комфортні умови для проживання на період російсько-української війни», — поділився Григорій Маленко.
Депутат додав, що в цей складний воєнний час європейські партнери підтримують нашу державу в боротьбі з агресором та надають прихисток для біженців, а також гуманітарну, фінансову та військову допомогу для України.
Під час засідання депутатка Київської міської ради Євгенія Кулеба запросила польських колег відвідати Україну та запропонувала розробити спільну стратегію задля відбудови українських міст.
За її словами, у рамках роботи круглого столу було оголошено результати роботи експертів, які працювали у групах задля комплексної підтримки тимчасово переміщених осіб з України, зокрема були розглянуті питання житла, освіти, медичного забезпечення та працевлаштування для українців.
«Я сподіваюсь, що невдовзі буде виділено фінансування та фахові напрацювання будуть реалізовані з метою допомоги біженцям з України. Наша делегація дякує іноземним партнерам за вже надану допомогу, — повідомила Євгенія Кулеба. — У подальшому ми запропонували розробити спільну стратегію дій щодо відбудови українських міст та запросили польських колег відвідати Київ і населені пункти, які стали відомими на весь світ. Спільно з європейськими партнерами в цей воєнний час ми об’єднали зусилля задля боротьби з ворогом».
Нагадаємо, 9 травня у Варшаві російського посла у Польщі Сергія Андрєєва облили червоною фарбою, коли він намагався покласти квіти на цвинтарі радянських солдатів.
До слова, учора відзначався День Європи. Напередодні свята будівлі інституцій ЄС у Брюсселі та у багатьох інших країнах Євросоюзу підсвітили кольорами нашого прапора, аби ще раз продемонструвати солідарність з українським народом.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Прокоментуєте?