У Рівному вітали переможців конкурсу «Краща книга Рівненщини»

0
142

Мета конкурсу «Краща книга Рівненщини» — виявляти кращі видання місцевих авторів та водночас виховувати культуру читання й любові до книги серед дітей і молоді. Свого часу цей конкурс заснувало Рівненське обласне відділення Української Бібліотечної Асоціації за підтримки обласного управління культури і туризму, обласних бібліотек, творчих спілок.

Упродовж року для визначення книг-номінантів конкурсу було опитано та проанкетовано понад 10 тисяч осіб читацької аудиторії, серед яких — діти, учнівська молодь, інтелігенція, прихильники читання та бібліотек. Відбір конкурсних видань тривав з 1 вересня 2021 року до 1 лютого 2022 року.

Переможців конкурсу в 10 номінаціях визначало авторитетне журі, до якого входять науковці, письменники, художники, відомі громадські та культурні діячі краю. На заключному етапі було відібрано 701 книгу, серед яких члени журі конкурсу визначили кращі видання.

— Чи не найперше, що намагається зробити ворог, захопивши наші території, це спалити українські книги. А це засвідчує, що результат роботи письменників, видавців найбільше дратує окупанта. Бо, як казав наш Василь Симоненко: «Можна прострелити мозок, що думку народить, думки ж не вбить!». Тому попри все, цей конкурс та інші схожі заходи нам нині дуже потрібні. Бо якщо їх не проводити, то за що тоді ми воюємо? – зазначив Сергій Кондрачук, гоова Рівненської обласної ради, вітаючи переможців.

Пресслужба Рівненської обласної ради повідомляє, що у десяти номінаціях переможцями конкурсу «Краща книга Рівненщини» стали:

Краще історико-краєзнавче видання — Юрій Хмельовський. «На межиріччі Льви та Ствиги: краєзнавчі нариси про заповідні куточки та минувшину Рокитнівщини».
Краще довідкове видання – «Архітектура міжвоєнного Рівного в документах і публікаціях 1921-1939 років», уклад. О. Л. Михайлишин, В. Д. Луц.
Краще видання з мемуаристики та документалістики — Євгенія Гладунова-Борейко. «Із глибин просвітянського серця: денники Рівненської «Просвіти».
Краще прозове видання — Борис Боровець. «Завія».
Краща поетична збірка — Любов Пшенична. «Моє королівство».
Кращий літературний дебют — Людмила Марчук. «Та, що виходить на світло».
Краще видання для юнацтва та молоді — Євгенія Гембаровська. «Буде добре».
Краще видання для дітей — Віра Правоторова. «Віршики із солом’яного кошичка».
Краще поліграфічне видання — Олександр Харват. «У фокусі — орбіта «2616 Lesya»: фотомандрівка від Звягеля до Сурамі».
Краще художнє оформлення — Юрій  Журавель. «Мазепа. Крок до правди. Mazepa. A step toward Truth».

Автори низки книг також отримали додаткові відзнаки:

Від Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка» — Олександр Харват. «У фокусі — орбіта «2616 Lesya»: фотомандрівка від Звягеля до Сурамі»; Марцинюк Т. І. «Забери мене в літо своє»; «Календар патріота» Ірина Сичик. Від комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для молоді» — Ксенія Циганчук. «Кубик Рубіка». 

rivnepost.rv.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я