У Сумах помер відомий письменник Олексій Столбін

0

Як повідомляє sumypost.com, «17 листопада, на 99-му році життя завершився життєвий та творчий шлях українського письменника, прозаїка, старійшини сумських літераторів, члена Національної спілки письменників України Олексія Столбіна.

Олексій Петрович Столбін народився 3 листопада 1922 року, в с.Тьоткіне Глушківського району Курської області. Батьки переїхали до України, коли Олексію виповнилося 5 років. Спочатку жили в місті Конотоп, потім його родина переїхала до села Грузького Конотопського району, де він навчався в школі.
В 1941 році призваний до лав Радянської Армії. Був направлений до Вольської школи авіамеханіків, звідки пішов на фронт, де служив механіком і техніком винищувальної авіації, нагороджений орденами та медалями.
Після демобілізації вступив до Київського університету на факультет журналістики, який невдовзі довелося залишити через тяжку хворобу. Після одужання працював вчителем мови та літератури у В’язівській семирічній школі на Конотопщині і одночасно вчився на заочному відділенні Глухівського учительського інституту, який закінчив в 1950 році, отримавши спеціальність учителя української мови та літератури. Закінчивши в 1953 році Сумський педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка, Олексій Петрович отримав спеціальність учителя російської мови.
Працював завучем Грузчанської школи, директором Конотопської школи, заступником директора обласного інституту вдосконалення кваліфікації вчителів, заступником завідувача Сумського обласного відділу народної освіти.
З 1980 року Олексій Петрович очолив обласне літературне об’єднання. З 1985 року по січень 2001 року був головою Сумської організації НСПУ. Член міжнародної асоціації дитячих письменників.
Столбін О. П. — автор 23 книг прози та майже 50 оповідань, упорядковував 10 колективних збірників та 7 літературних альманахів. Дітищем О. П. Столбіна є щорічний альманах літераторів Сумщини «Слобожанщина». Твори Олексія Петровича є у програмі шкільного підручника з української літератури.
На його книгах «Давайте дружить», «Школа романтиків», «Вожата з Берізок», «Барабани б’ють тривогу», «Школьные лесничества», «Зозулин хутір», «Моя неспокійна любов», «Чортова дюжина», «Кар’єра», «Горіхове озеро», «Залишаюсь собою», «Терористка», «Хмари над Журавкою», «Через терни», «На зламі тисячоліть», «Листопад», ” Четвірка з плюсом “, “Віце-губернатор заплави”, “Бабине літо”, “Вибране” виросло не одне шкільне покоління.
Лауреат премій імені Миколи Трублаїні та імені Миколи Хвильового. Нагороджений медаллю Національної спілки письменників України “Почесна відзнака”.
Це важка, велика втрата для української літератури, Національної спілки письменників України, а надто для Сумської організації НСПУ, організатором і натхненником якої був Олексій Петрович Столбін.
Сумська обласна організація НСПУ висловлює глибоке співчуття рідним та близьким покійного.
Світла пам’ять Вам, наш почесний керманичу, наш Учителю”, – написала у Фейсбук Тамара Герасименко.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я